Renowacja felg samochodowych – krok po kroku

Motoryzacja Data publikacji: 20 stycznia 2017

Chcesz odnowić swoje felgi? Możesz to zrobić samodzielnie, wystarczy trochę pielęgnacji i felga będzie wygląać jak nowa. Zobaczcie jak przeprowadzić renowację felg samochodowych według majsterkowo.pl.

Oczywiście jest to prosta domowa metoda, którą możecie wykonać samodzielnie. Nie wymaga ona dużych nakładów finansowych bo ostateczny koszt renowacji kompletu felg wyniesie około 50 zł. Jest to naprawdę mało jak na tak dobry efekt odnowienia felgi. Wyglądają one znacznie lepiej niż poprzednio.

Idealnie maskuje to uszkodzenia felg, które powstają podczas zwykłego użytkowania samochodu. Zwłaszcza zimą gdy krawężniki są przykryte śniegiem zdarza nam się ich nie zauważyć i obetrzeć o nie felgę. Wtedy zamiast renowacji felg w drogim zakładzie możemy spróbować zrobić to samodzielnie. Efekt będzie zadowalający i z pewnością auto będzie prezentowało się dużo lepiej na tak odnowionych felgach.

Jedynym minusem jest to, że metoda ta jest dosyć krótkotrwała. Jednak jej koszt jak najbardziej to tłumaczy i rekompensuje nam ten mały minus. Myślę, że wystarczy ona na zaledwie kilka miesięcy – wszystko jeszcze zależy od tego jak często dodatkowo będziemy czyścić felgi używając materiałów ścierających. Nie mniej jednak jest to świetna metoda dla początkujących osób, które chcą zrobić coś przy swoim samochodzie. Jeśli kupisz pierwsze auto i będzie ono miało aluminiowe felgi już trochę przefasonowane przez drogowe życie to jest to tani i genialny sposób na ich renowację.

Czego będziemy potrzebować do renowacji felg samochodowych?

  • zmywacz uniwersalny BOLL
  • szybkoschnąca farba podkładowa BOLL
  • srebrny lakier do felg BOLL
  • bezbarwny lakier akrylowy BOLL

Renowacja felg samochodowych krok po kroku

Źródło artykułu: https://www.youtube.com/watch?v=GQHdZU0wlbg

Podobne artykuły