Przydatne zastosowania aspiryny – zmiękczanie naskórka na stopach

Porady Uroda Data publikacji: 05 stycznia 2015 / Aktualizacja: 2021-01-14

Jak zmiękczyć naskórek na stopach? Do tego celu możesz wykorzystać aspirynę. Jest ona popularnym lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Aspiryna to potoczna nazwa kwasu acetylosalicylowego. Ma ona jednak dużo więcej ciekawych zastosowań, które możemy wykorzystać. Tym razem zadbamy o naszą urodę.

Zmiękczanie skóry na stopach

Do wykonania domowego zabiegu zmiękczającego stopy będziemy potrzebować oczywiście aspiryny, a dokładnie siedmiu tabletek. Gdy już je posiadamy możemy następnie rozkruszyć je w moździerzu.

Jeśli nie posiadamy moździerza równie skutecznie zrobimy to za pomocą łyżki rozkruszając tabletki na desce do krojenia. Powstały w ten sposób proszek przesypujemy do niewielkiej miseczki.

Następnie dodajemy do niego odrobinę wody. Nie za wiele bo musimy stworzyć z niej gęstą pastę, która po nałożeniu pozostanie na naszej skórze. Dlatego lepiej jest kilka razy dolać trochę wody niż od razu stworzyć zbyt rzadką masę.

Tak przygotowaną pastę rozprowadzamy na zrogowaciałym naskórku stóp, a następnie owijamy je folią spożywczą i w ten sposób pozostawiamy na 10 minut.

Po tym czasie odwijamy stopy z folii, używamy pumeksu do osiągnięcia efektu gładkości i przemywamy stopy wodą. Taka kuracja sprawi, że Twoje stopy znów będą gładkie i przyjemne w dotyku, a ty poczujesz się dużo pewniej i lepiej.

Podobne artykuły