Jak przy okazji zarobić jadąc samochodem i zwrócić sobie koszty podróży?

Motoryzacja Data publikacji: 2018-01-03

Wyobraźcie sobie, że jedziecie na weekend odpocząć w jakieś miejsce i przy okazji możecie dorobić tak, że koszt podróży będzie nie wielki lub nawet jeszcze na tym trochę zarobicie? Jest to możliwe dzięki ekonomii współdzielenia, która staje się coraz popularniejsza. Powstaje wiele usług ją wykorzystujących i jednocześnie wspierających kierowców. Dzisiaj podpowiemy Wam jak przy okazji jazdy samochodem jeszcze na tym zarobić.

Przewożenie ludzi

BlaBlaCar to usługa, która pewnie wielu z Was jest znajoma. Oferuje ona wspólne przejazdy. Krótko mówiąc w systemie mówicie skąd i gdzie jedziecie oraz w jakim terminie i ile chcecie za podróż. Osoby, które szukają w tym czasie transportu mogą się z Wami skontaktować i pojechać z Wami.

fot. blablacar.pl

Każdy z kierowców posiada swój profil oraz ocenę, którą wystawiają inni. Mamy zatem możliwość sprawdzenia z kim pojedziemy, albo możemy wzbudzić zaufanie w innych podając jak najwięcej informacji o sobie. Dodatkowo BlaBlaCar weryfikuje użytkowników, dzięki czemu nie są to sztuczne profile.

Pewnie zastanawiasz się czy to bezpieczne? To my będziemy wozić ludzi więc bardziej interesuje nas czy pasażer jest osobą godną zaufania. Możemy oczywiście sprawdzić osobę, którą mamy zabrać wcześniej i zdecydować czy chcemy z nią jechać. Jeśli jednak pomysł z wożeniem ludzi Ci się nie podoba mamy również inną opcję dodatkowego zarobku.

Przewożenie paczek

Masz ochotę zabawić się w kuriera? Tutaj pomoże nam serwis jadezabiore.pl, który łączy osoby nadające paczki z osobami, które mogą je po drodze zabrać i dostarczyć. W tym serwisie możesz założyć profil, a następnie ogłosić, że danego dnia jedziesz z jednego miejsca do drugiego i możesz zabrać ze sobą paczkę. W ten sposób wcielamy się w rolę kuriera.

fot. jadezabiore.pl

Serwis również weryfikuje swoich użytkowników i gwarantuje bezpieczeństwo przesyłek. Warto zapoznać się z regulaminem jednego i drugiego serwisu przed skorzystaniem z oferty. Sami również decydujemy ile za przewóz paczki chcemy przyjąć, ale zazwyczaj są to ceny mniejsze niż kurierskie, w przeciwnym wypadku inni użytkownicy będą woleli skorzystać z usług kurierskich.

Podobne artykuły