23 lipca 2014

Przepisy na 3 proste peelingi do ciała

Od naszej czytelniczki Ewy dostaliśmy trzy przepisy na cudowne i banalne peelingi do ciała. Do wykonania każdego potrzebny jest słoik z szerokim wejściem i zakrętką, w którym przyrządzimy naszą miksturę i w której będziemy ją przechowywać. Należy także pamiętać, że jeśli chcemy aby nasz domowy kosmetyk zachował dłużej wszystkie wartościowe składniki, słoik należy owinąć z zewnątrz folią aluminiową, która nie przepuszcza światła i zapobiega utlenianiu. Preparaty powinno przechowywać się w ciemnym, chłodnym miejscu.

2014-07-23_163558

I. Oczyszczający:
Składniki: gruboziarnista sól, nieoczyszczona, najlepiej morska oraz oliwa z oliwek extra vergine i/lub olej rzepakowy i/lub olej słonecznikowy i/lub olej z orzechów arachidowych (oleje powinny być tłoczone na zimno, nierafinowane, nieperfumowane).
Składniki opcjonalne: można dodać kroplę olejku lawendowego, z zielonej herbaty lub cytrusowego w celu nadania zapachu.
Wykonanie: do słoika wsypać sól i ubić delikatnie stukając o np o stół, tak, aby ziarenka soli dobrze się ułożyły. Następnie zalać dowolnie wybranym olejem lub ich mieszaniną (wymienione oleje można mieszać w dowolnych proporcjach) i delikatnie wymieszać za pomocą łyżki. Gotowe.
Sposób użycia: po kąpieli lub prysznicu na oczyszczoną, wilgotną skórę nanieść kosmetyk, masować całe ciało, a następnie spłukać. Po zabiegu nie należy używać mydła! Cienki film z olejów roślinnych zastępuje balsam lub krem.

II. Nawilżający:
Składniki bazowe: cukier biały lub trzcinowy, dowolny olej lub mieszanina olejów: oliwy z oliwek, rzepakowego, słonecznikowego, z orzechów arachidowych.
Składniki opcjonalne: można dodać kroplę aromatu spożywczego aromatu waniliowego lub migdałowego w celu nadania zapachu.
Wykonanie: jak w przepisie I.
Sposób użycia: jak w przepisie I.

III. Ujędrniający, przeciwcellulitowy:
Składniki: kawa mielona, surowa lub gotowana i odcedzona.
Wykonanie: peeling kawowy, jeśli używamy kawy przegotowanej należy przygotowywać za każdym razem. Niestety nie da się go przechować dłużej. Można także użyć fusów po parzeniu kawy, które osiadły na dnie szklanki/kubka. Można je zbierać w słoiczku z max 2-3 dni i bezwzględnie należy przechowywać je w lodówce. Starsze niestety się już nie nadają.
Sposób użycia: po kąpieli lub prysznicu na oczyszczoną i wilgotną skórę nanosić porcje kawy z opakowania lub przegotowanej i masować całe ciało, a następnie spłukać. Po zabiegu nie należy używać mydła! W przypadku skór suchych i przesuszonych, po lekkim osuszeniu ciała ręcznikiem można zastosować balsam lub oliwkę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.