23 lipca 2014

Przepisy na 3 proste peelingi do ciała

Peelingi do ciała pozwalają zadbać o skórę, która dzięki nim staje się przyjemna w dotyku i jędrna. Peeling usuwa stary naskórek. Nawilża skórę i ją dobrze oczyszcza. Stosować można je podczas kąpieli wmasowując w skórę, a potem spłukując wodą.

Ujędrniający peeling kawowy

Do pierwszego peelingu będziemy potrzebować kawy mielonej. Możemy wykorzystać do tego fusy po kawie, którą wypiliśmy. Peeling ten pomaga również w walce z cellulitem.

Potrzebujemy pół kubka fusów lub zmielonej kawy. Do tego oliwy z oliwek, trochę cynamonu i żelu do kąpieli.

Do kawy dodajemy łyżkę cynamonu i łyżkę żelu do kąpieli. Następnie dolewamy oliwy z oliwek i mieszamy. Peeling musi mieć dość gęstą konsystencję, aby od razu nie spływał.

Następnie podczas kąpieli masujemy takim peelingiem dokładnie ciało, zwłaszcza w miejscach, w których mamy problem z cellulitem. Następnie spłukujemy go.

Nawilżający peeling cukrowy

Do tego peelingu będziemy potrzebować cukru oraz oliwy z oliwek lub innego oleju. Przygotowanie go jest bardzo proste bo do miseczki wsypujemy dowolną ilość cukru, a następnie dolewamy oliwy i mieszamy. Staramy się uzyskać gęstą konsystencję.

Podczas kąpieli, gdy już trochę powiedzmy w ciepłej wodzie nakładamy peeling na ciało, a następnie masujemy je. Po chwili spłukujemy i gotowe.

Oczyszczający peeling solny

Do tego będziemy potrzebować gruboziarnistej soli. Bez problemu kupicie ją w każdym sklepie spożywczym. Do tego oczywiście oliwy z oliwek lub innego oleju tłoczonego na zimno.

Postępujemy dokładnie tak samo jak w przypadku peelingu cukrowego.