8 października 2019

Przepis na rozgrzewającą herbatę

Rozgrzewająca herbata świetnie sprawdzi się w chłodne jesienne i zimowe wieczory. Na dworze robi się coraz zimniej. Wracamy do domu zmarznięci i chcemy się ogrzać. Nie ma wtedy nic lepszego niż kubek takiej herbaty. Świetnie rozgrzewa od środka, do tego bardzo dobrze smakuje. Sama przyjemność z picia :)

Smak herbaty można tak naprawdę dowolnie modyfikować używając różnych suszy oraz dodając przeróżne dodatki. Herbata świetnie Was rozgrzeje jeśli dodacie do niej imbiru lub cynamonu. Obie te przyprawy działa termogenicznie więc zwiększają same w sobie produkcję ciepła przez nasze ciało. Bardzo dobrym dodatkiem do herbaty jest też cytryna, która daje nam efekt orzeźwienia i przywraca trochę energii. W rozgrzewającej herbacie bardzo dobrze sprawdza się tez miód, który możemy wykorzystać zamiast cukru. Pamiętajcie jednak, że w tej temperaturze straci on swoje zdrowotne właściwości, ale w tym przypadku chodzi nam głównie o rozgrzanie się, więc nie będzie to wielkim problemem.

Dzisiejsza rozgrzewająca herbata będzie wręcz klasykiem gatunku. Picie herbaty jest u nas jednak nie tak rozpowszechnionym zwyczajem jak w innych krajach, dlatego istnieje spora szansa, że jeszcze takiej nie piliście. Warto jednak się przekonać i spróbować. Zaręczam Wam, że wtedy w chłodne zimowe wieczory będziecie robić ją dużo częściej.

Składniki na rozgrzewającą herbatę

  • herbata
  • 1 plasterek cytryny
  • 1 plasterek jabłka
  • 2 łyżeczki miodu
  • 4 goździki
  • 2 laski cynamonu

Przygotowanie

Przygotowanie zaczynamy oczywiście od zaparzenia kawy. Warto przygotować sobie dużo większy kubek. Zalać herbatę, a następnie dodać resztę składników i przykryć ją talerzykiem na kolejne 5 minut. Dzięki temu kawa przejdzie aromatem naszych goździków, cynamonu itd. Potem można się już delektować :)