Przepis na odmrażacz do szyb

Motoryzacja Data publikacji: 2018-11-18

Dzisiaj mamy dla Was przepis na odmrażacz do szyb czyli coś co każdemu przyda się podczas zimy. Noce zrobiły się już chłodne, a temperatura sięga poniżej zera. To sprawia, że szyby od naszych samochodów zamarzają, a zanim rano odjedziemy do pracy musimy je odmrozić lub zeskrobać lód. Zeskrobanie lodu nic nas nie kosztuje, ale odmrażacz jest wygodniejszy w użyciu, jednak droższy. Dzisiaj przedstawimy Wam przepis na domowy odmrażacz do szyb, który zrobicie dużo taniej i będzie on równie skuteczny co ten ze sklepu.

Składniki

  • butelka z atomizerem
  • 1/3 miarki wody
  • 2/3 miarki denaturatu lub izopropanolu

Wystarczy teraz wlać obydwa składniki do butelki z atomizerem i wstrząsnąć. Nasz odmrażacz do szyb jest już gotowy. Skuteczność jego działania możecie zobaczyć na wideo poniżej, w którym autor pomysłu pokazuje jak go wykorzystuje w swoim samochodzie.

Pamiętajcie aby nie polewać szyby gorącą wodą. Są osoby co tak robią i nic się nie stało, ale gdy będziecie mieć pecha szyba po prostu pęknie. Stanie w miejscu z włączonym silnikiem aby auto się rozgrzało i lód sam stopniał też nie jest najlepszym sposobem. Po pierwsze, grozi Wam z tego tytułu mandat bo auto nie może stać z silnikiem włączonym dłużej niż przez trzy minuty. Po drugie szkodzisz w ten sposób swojemu silnikowi. Silnik, który pracuje pod obciążeniem szybciej się nagrzewa, takie stanie na biegu jałowym przez kilka minut nie tylko nie spowoduje jego rozgrzania, ale również skraca jego żywotność. Zimny silnik to złe spalanie mieszanki, a w ten sposób na jego elementach zbiera się sadza, która ostatecznie może powodować awarie. Dlatego rano nie warto rozgrzewać silnika i auta.

Podobne artykuły