Przekraczając prędkość poza terenem zabudowanym też stracimy prawo jazdy

Kategoria: Motoryzacja
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-05-13

Od lipca tego roku w życie wejdą zmiany w kodeksie drogowym. W śród nich przewidziana jest utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym.

Obecnie kierowca, który przekroczy prędkość o 50km/h w obszarze zabudowanym może otrzymać mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych. Może również stracić prawo jazdy na 3 miesiące.

Zmiany w kodeksie drogowych, które w życie wejdą w lipcu, przewidują, że utracić prawo jazdy również można będzie przekraczając prędkość poza obszarem zabudowanym.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Co jeszcze się zmieni?

Na pewno dobrze wiecie o tym, że od godziny 23 do 5 rano można poruszać się w mieście z prędkością 60 km/h. To również zostanie zmienione i całą dobę będzie obowiązywać to samo ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Więcej przywilejów zyskają również piesi. Aktualizacja kodeksu drogowego da im pierwszeństwo na przejściu już w momencie zbliżania się do niego. Dlatego osoby prowadzące samochody muszą bacznie obserwować otoczenie przejścia dla pieszych i za każdym razem zwolnić by móc w razie potrzeby przepuścić pieszego, który zyskuje pierwszeństwo zanim jeszcze znajdzie się na „zebrze”.

Podobne artykuły