Przebarwienia na skórze, co mogą oznaczać?

Zdrowie Data publikacji: 26 sierpnia 2016

Nie każde przebarwienie na skórze musi od razu oznaczać coś złego. Plamy na skórze pojawiają się i czasem znikają same, czasem jednak trzeba im pomóc. Zdarza się również, że mogą być objawem nowotworu skóry. Na co zwrócić uwagę i jak nauczyć się je rozpoznawać?

2016-08-26_210236

Dlaczego powstają?

Najczęściej są spowodowane zbyt długą ekspozycją skóry na promienie słoneczne bez odpowiedniego zabezpieczenia czyli filtrów słonecznych. Dlatego mogą zdarzyć się właśnie teraz, w okresie letnim. Często pojawiają się dopiero gdy opalenizna znika.

Czy mam się nimi martwić?

Niekoniecznie, możesz je rozjaśnić domowymi sposobami. Więcej na ten temat przeczytacie w innych naszych artykułach:

Jak usunąć przebarwienia na skórze?

Warto jednak skonsultować się z dermatologiem, bo plamy mogą oznaczać zupełnie coś innego i mogą być nawet symptomem choroby nowotworowej. Jeśli więc różni się ona od innych plam, które możesz znaleźć na swoim ciele bo jest np. ciemniejsza, ma dziwne obramowanie lub dziwny kształt to warto wtedy to skonsultować.

Untitled-1

Domowy sposób na usuwanie ciemnych plam

Możesz na ich usunięcie wykorzystać też sposobu z cytryną. Jest bardzo prosty, wystarczy jedną cebulę zmiksować w blenderze i zalać 1/2 szklanki octu jabłkowego. Wacik na noc przykładaj do plamy. Po paru dniach powinnaś zauważyć już poprawę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły