Prowadzę dom lub wychowuję dziecko. Jak mogę dorobić przez komputer?

Porady Data publikacji: 30 maja 2016

Żyjemy w czasach gdzie granica między zawodem, a robieniem czegoś z pasji zaciera się. Jest tak dużo możliwości zarobkowania, że obecnie nie ma żadnego racjonalnego powodu, dla którego miałabyś robić coś czego nie lubisz. Jeśli więc zajmujesz się domem i wychowaniem dziecka to nie oznacza to wcale, że nie możesz zarabiać oprócz tego. Wręcz przeciwnie, możesz stworzyć nowoczesny model matki i zapomnieć o ograniczającej cię oraz czas dla dzieci pracy na etacie.

Miniaturka-Facebook

Musisz odrzucić ramy myślowe, którymi myśli większość osób. Nie szukaj pracy, stwórz miejsce pracy dla siebie. Najpierw zastanów się nad tym co lubisz robić. Jest to gotowanie, prace ręczne DIY, a może opieka nad dziećmi? Wszystko to jest bardzo cenne i możesz z tego zrobić swoje źródło utrzymania. W tym artykule pokażemy Wam kilka pomysłów, które mogą Was nakierować. Nie są to gotowe plany na przyszłość, ale spokojnie możecie się nimi zasugerować.

Blog

2016-05-30_163332

Blog może być świetnym sposobem na zarabianie. Wystarczy, że skupisz się na tematach, które lubisz i znajdziesz dobrą niszę odbiorców. Na przykład jeśli lubisz gotować i jednocześnie wychowujesz małe dzieci możesz stworzyć blog gdzie będziesz pokazywać jak gotować dla małych dzieci oraz recenzować produkty dostępne w sklepach pod kątem podawania ich małym dzieciom. Samo pisanie oczywiście nie wystarczy, musisz zdobyć odbiorców.

Jak promować blog

Sposobów na promocję może być wiele my pokażemy Wam jak możecie zacząć na początek korzystając ze sposobów, które nie będą Was nic kosztować.

Załóż fanpage

Staraj się docierać do swoich czytelników przez Facebooka. Załóż fanpage, na którym będziesz dzielić się wiedzą i zamieszać linki do swojego bloga. To jedno ze źródeł pozyskiwania ruchu.

Inne serwisy contentowe

Jak pewnie zauważyłaś u nas na stronie nie tylko redakcja dodaje artykuły. Może dodać go każdy. Wykorzystaj to i dodaj fajny artykuł, w którym zareklamujesz swojego bloga i skłonisz czytelników do odwiedzin. Niektórzy blogerzy zwłaszcza kulinarni publikują u nas stale swoje przepisy i zyskują tym samym czytelników.

Pisz dobre teksty

Jak mówią, content is the king. Pisz dobre teksty, pisz na tematy, które są popularne, a Twoi czytelnicy na pewno Cię znajdą za pomocą Google wyszukując rzeczy lub polecą Cię inni użytkownicy Twojego bloga.

Jak zarabiać na blogu

Jednym z podstawowych źródeł zarabiania na blogu są reklamy Google Adsense. Znajdziecie je również u nas na stronie. Są skuteczne ponieważ korzystają z dobrego targetowania więc wyświetlają Wam kampanie, które najbardziej Was interesują. Dlatego też nie są takie natrętne.

Możecie również korzystać z innych systemów reklamowych lub mając już jakieś odsłony przyłączyć się do sieci reklamowej. Jednak na początek najlepszym wyborem według nas będzie Adsense.

Sklep Internetowy

Ecommerce

To pomysł na niezależny biznes albo też dobry pomysł na uzupełnienie bloga jeśli np. pokazujecie jak zrobić jakieś fajne rzeczy do dekoracji domu to przy okazji możecie je sprzedawać jeśli ktoś nie ma czasu ich zrobić sam według Waszej instrukcji, może kupić je gotowe.

Założenie sklepu jest banalnie proste, można zainstalować swój sklep na jakimś hostingu, które zapewniają gotowe instalatory jak np. dhosting.pl albo po prostu skorzystać z gotowej platformy jak Shoplo, gdzie wystarczy się zarejestrować.

Pewnie zastanawiasz się teraz co sprzedawać? Jak to zrobić, pewnie te wszystkie wysyłki i sprawy związane ze sklepem są trudne do ogarnięcia? Jest wręcz przeciwnie, wiele hurtowni jak np. Obsessive z damską bielizną wychodzi wprost do Was ułatwiając to maksymalnie. Oferują model, który zwany jest dropshipingiem czyli tak naprawdę, ktoś kupuje w Waszym sklepie po Waszej cenie. Wy zamówienie przekazujecie hurtowni i ona robi resztę za Was. Prowizja natomiast zostaje  w Waszej kieszeni, nie ma chyba nic prostszego.

Jednak na rynku już istnieją sklepy i chociaż stworzenie nowego nie jest trudne to jego rozpromowanie może być już trudniejsze. Dlatego warto skupić się na asortymencie, którego nigdzie indziej nie kupicie. Dlatego jeśli umiecie zrobić coś samodzielnie, a przy okazji wiele osób to by chciało kupić to macie gotowy sposób na sukces. Moja koleżanka miała pasję lubiła szyć. Poduszki, kocyki, misie dla dzieci. Wszystkie koleżanki składały u niej zamówienia więc postanowiła założyć sklep i szyć na zamówienie. Teraz jest to dla niej po prostu pracą, którą lubi :)

Freelance

freelance

Niektórzy żartują, że dzisiaj Freelancerem nazywa się bezrobotnego. Tak do końca nie jest, a jest to bardzo dobry zawód i model współpracy, z którego wiele osób korzysta. Jest o tyle fajny, że nie wiążesz się w stałe ramy i umowy, a pracujesz kiedy masz czas robiąc to co lubisz. Sami współpracujemy z freelancerami w tym są to graficy komputerowi, programiści czy np. copywriterzy, którzy piszą artykuły na zamówienie. Ty też możesz zastanowić się co umiesz dobrze robić, a następnie dać w Internecie ogłoszenie i zobaczyć czy jest na takie usługi zapotrzebowanie.

Kanał na YouTube

youtubers_by_veronicazoo-d7pw4fb

Jeszcze do nie dawna było to nie do pomyślenia, a dzisiaj zawód YouTuber jest praktycznie codziennością. YouTuberzy robią to co lubią, mówią o tym co ich interesuje i dzięki temu zarabiają pieniądze. Dostarczają rozrywkę albo praktyczną wiedzę. Przykładem, który ostatnio jest bardzo na czasie może być Krzysztof Gonciarz, który obecnie nagrywa Vloga ze swojego mieszkania w Japonii. Jego widzowie postanowili wesprzeć go w tym co robi i co miesiąc na jego konto trafia ponad 20 tyś. złotych od widzów.

2016-05-30_165022

Inne sposoby

Oczywiście to nie wszystko co możecie robić. Naprawdę wystarczy chcieć i można uniezależnić się finansowo bez pracy na etacie. Może już to zrobiłyście? Pochwalcie się w komentarzach swoim pomysłem!

Podobne artykuły