Proste dekoracje Wielkanocne część II

Dekoracje Data publikacji: 26 marca 2016
IMG_0558
To już ostatnia część naszych propozycji. Święta już za kilka dni więc przedstawiamy jeszcze kilka prostych ozdób do wykonania w domu. Nie wymagają one zbyt wiele czasu, a większość materiałów na pewno znajdziecie u siebie. Do dzieła!

Jajko w roli głównej

W zwykłej doniczce umieściłam trochę pomarańczowej trawy (jeszcze  zostało z poprzednich dekoracji; kupiona w pepco). Do tego jajko styropianowe wykonane metodą decoupage, kilka pików do ozdoby i gotowe! Jajko jako symbol życia na pierwszym planie!

Jajka i jajeczka

IMG_0551

 

Korzystając z opakowania po jajkach, kilku dekoracji, gotowych barwników (kupiłam w Biedronce na bazie naturalnych składników za ok. 6 zł) i szablonów (czas przecież goni) wyszła taka ozdoba Wielkanocnego stołu. Kilka jajek ma już zapewnione miejsce w moim koszyczku Wielkanocnym :)

Uwaga! Barwniki mogą pobrudzić blat więc koniecznie przykryjcie go czymś, ręcznik papierowy też się przyda.

Przeźroczyste jajka wielkanocne

To bardzo wdzięczna i prosta dekoracja. Wymaga jedynie zakupu dwóch połówek przeźroczystych jaj, a środek jaja wypełniasz tym, co masz w domu – kurczaczki, zajączek z poprzedniego roku, czy jajeczko, które zostało zrobione na podstawie tego wpisu -> odnośnik.

Wszystko zostało przyklejone klejem na gorąco, a z zewnątrz udekorowane tasiemką. Tak powstałe dekoracje możesz powiesić w oknie, albo sprezentować bliskim!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Po bardzo dokładne instrukcje zapraszam tutaj, gdzie w ten sam sposób udekorowałam przeźroczyste bombki na święta.Koszt jajka plexi to max – 4,5 zł/2 połówki. Standardowo kupiłam je tutaj.

 

Wielkanocny wianek w nowej odsłonie

Baza wianka została kupiona przeze mnie w pepco za około 20 zł i służy mi już drugie święta, tym razem dodałam sztuczne kwiaty do ozdoby (nie będą się sypać na głowę jak przekwitną), tasiemkę znalazłam w pasmanterii (najlepiej 2 rożne szerokości, cena zależy od ilości zakupionych metrów i jej szerokości, mnie kosztowała około 5 zł) plus gotowe dekoracje do przywieszenia.

IMG_0531

Pozostaje tylko poprzeplatać tasiemki z przywieszkami przez wianek i zawiązać na supełek. Szerszą tasiemkę wykorzystałam do przywiązania wianka do lampy. Można to zrobić w kilka chwil i wianek gotowy, gorzej ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do powieszenia tak, aby widać było telewizor i żeby nie uderzyć w niego głową :) ale da się to zrobić:)

U nas święta zawitały do domu, dekoracje przygotowane i cieszą oko :)Przed nami już tylko szykowanie potraw na Wielkanocny stół.

Podobne artykuły