Prosta zagadka – która linia jest najdłuższa? Odpowiedź potrafi zaskoczyć!

Lifestyle Data publikacji: 23 grudnia 2017 / Aktualizacja: 2022-03-28

Zagadka jest w gruncie rzeczy dość prosta, ale odpowiedź tak naprawdę potrafi zaskoczyć. To jaką odpowiedź podejmiesz może trochę powiedzieć o Twojej osobowości.

Wybierz zieloną (c), niebieską (b) lub czerwoną (a), a następnie przeczytaj dalej.

Zagadka nie jest trudna, łatwo ją rozwiązać jeśli chwilę się zastanowimy. Nie bez znaczenia jest tutaj perspektywa, którą na pewno zauważyliście.

Po chwili zastanowienia wiemy, że najdłuższa jest linia A, chociaż linia C wydaje się na pierwszy rzut oka dłuższa. Linia B jest natomiast najkrótsza.

Jednak kluczem do tego testu jest tak naprawdę jedynie to jaką linię wybraliście. Twórcy tego testu na inteligencję po tym mogą określić Waszą osobowość i poziom inteligencji. Przeczytajcie dalej, a dowiecie się co Wasz wybór mówi o Was :)

Linia A

Według osób, które opracowały to zadanie na inteligencje jesteś osobą nieprzeciętnie inteligentną. Nie da się tego zadania rozwiązać na pierwszy rzut oka chyba, że posiada się wiedzą architektoniczną. Dlatego jeśli bez takich podwalin umiesz rozwiązać to zadanie to potrafisz wyciągać daleko idące wnioski, które wymagają dogłębnej analizy sytuacji.

Linia B

Jesteś osobą, która kieruje się intuicją w podejmowanie decyzji. Linia ta przedstawia długość jednego z domów. Chociaż nie podejmujesz trudnych obliczeń to intuicja podpowiada Ci jakie jest rozwiązanie.

Linia C

Decyzje podejmujesz bardzo pochopnie praktycznie nie zastanawiając się. Traktuje rzeczy takimi jakie są, jakie je widzisz bez szukania w nich drugiego dna. Jednak to nie jest negatywna cecha, masz mentalność detektywa. Decyzje podejmujesz po poznaniu faktów, a fakty są takie jakimi je widzimy. Potrafisz rozwiązać problem poznając jego składowe, chociaż nie zawsze decyzja musi być trafna.

Wszystkie są równe?

Osoby tworzące test przewidziały również taką okoliczność. Jeśli intuicja podpowiada Ci, że wszystkie linie są równe to znaczy, że przewyższa większość ludzi inteligencją i szukasz nieszablonowych rozwiązań problemów. Potrafisz łączyć fakty z naukowym rozumowaniem.

  • Źródło zdjęcia: http://www.jestpozytywnie.pl/ktora-linia-jest-najdluzsza/

Podobne artykuły