Praktyczny pomysł dla majsterkowicza

Porady Data publikacji: 19 czerwca 2015 / Aktualizacja: 2023-03-16

Silica gel to substancja, która zwykle znajduje się w torebkach, które są wkładane do pudełek z butami lub torebek, aby chronić przed wilgocią i pleśnią. Jednak silica gel może być również przydatna w organizowaniu skrzynki narzędziowej. Oto kilka sposobów na wykorzystanie silica gel w skrzynce na narzędzia:

  1. Chronić narzędzia przed wilgocią – Silica gel jest idealnym rozwiązaniem, aby chronić narzędzia przed wilgocią. Wystarczy umieścić kilka paczek silica gelu w skrzynce na narzędzia, aby utrzymać wilgoć z dala od narzędzi.
  2. Zapobiegać rdzewieniu – Wilgoć może również prowadzić do rdzewienia narzędzi. Umieszczenie kilku torebek silica gelu w skrzynce na narzędzia pomoże zabezpieczyć narzędzia przed rdzewieniem.
  3. Zapobiegać pleśni – Jeśli skrzynka na narzędzia jest przechowywana w wilgotnym miejscu, może pojawić się pleśń na narzędziach. Silica gel pomoże utrzymać wilgoć z dala od skrzynki na narzędzia i zapobiec powstawaniu pleśni.
  4. Zapobiegać korozji – Nie tylko wilgoć może spowodować rdzewienie narzędzi, ale również korozję. W skrzynce na narzędzia, w której przechowuje się narzędzia ze stali nierdzewnej, umieszczenie kilku paczek silica gelu pomoże zapobiec korozji.
  5. Utrzymać porządek – Silica gel może być również wykorzystane, aby utrzymać porządek w skrzynce na narzędzia. Umieszczenie paczek silica gelu pomiędzy narzędziami pomoże zapobiec ich przemieszczaniu się i utrzyma skrzynkę w porządku.

Podobne artykuły