Praktyczne zastosowania mąki kukurydzianej, których nie znałaś

Porady Data publikacji: 14 marca 2016 / Aktualizacja: 2019-04-25

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Mąka kukurydziana nie tylko świetnie sprawdza się w przepisach kulinarnych, ale ma więcej wszechstronnych i przydatnych zastosowań. Oprócz tego, że jest bogata w żelazo, potas, fosfor, magnez i witaminy i warto ją stosować do bezglutenowych posiłków, to ma kilka zastosowań, które z pewnością wykorzystasz.

Łagodzenie podrażnień skóry

Idealnie sprawdza się jako zamiennik dla talku dla niemowląt. Również przydaje się osobom starszym, zwłaszcza obłożnie chorym. Pomoże nam likwidować tym samym skutki odparzeń od długiego leżenia.

Likwidowanie tłustych plam

Jeśli masz do usunięcia tłustą plamę to wystarczy, że posypiesz ją mąką kukurydzianą i zostawisz na 10 godzin. Mąka wchłonie tłuszcz, wystarczą ją potem dobrze zetrzeć z plamy.

Lekarstwo na tłustą cerę

Jeśli borykasz się z problemem tłustej cery to musisz jej wypróbować. Wystarczy nałożyć ją na twarz na 30 minut i po tym czasie zdjąć naszą „maseczkę”. Przemywamy letnią wodą i cieszymy się uczuciem świeżości oraz odtłuszczeniem cery.

Suchy szampon

Możesz jej wykorzystać jako suchy szampon dzięki czemu odświeżysz swoje włosy jeśli szybko się przetłuszczają. Wystarczy wetrzeć ją w głowę, trochę odczekać i dobrze ją wyczesać.

 

 

Podobne artykuły