Praktyczna ława z palet

Kategoria: DIY
Tagi: meble
Data publikacji: 2014-10-22 / Aktualizacja: 2023-03-19

Ławka z palet to prosty i niedrogi projekt, który można zrealizować w krótkim czasie. Oto krok po kroku jak zrobić ławkę do siedzenia z palet:

  1. Wybierz palety – potrzebujesz dwóch palet o podobnej wielkości i kształcie. Upewnij się, że są one w dobrym stanie, bez uszkodzeń.
  2. Przygotuj narzędzia – będziesz potrzebował wiertarki, wkrętarki, piły, miarki, kłódki, śruby i klucze do śrub.
  3. Zdemontuj palety – odłóż na bok wszystkie deski, które są w złym stanie i uszkodzone.
  4. Przygotuj deski – ułożone bokiem deski z palety mogą posłużyć jako oparcie dla ławki. Odłóż na bok wystające gwoździe lub je usuń.
  5. Składanie ramy ławki – ułóż dwie palety jedna na drugiej. Przyciąć dodatkowe deski palet, które wystają poza ramkę, a następnie przymocuj je do palet śrubami.
  6. Przymocuj oparcie – użyj desek z palet, które zostały wcześniej przygotowane do stworzenia oparcia ławki. Przymocuj je do górnego poziomu palet śrubami.
  7. Dodaj podłokietniki – możesz użyć dodatkowych desek, które zostały odcięte podczas przygotowywania ramy ławki, jako podłokietniki. Przymocuj je do ramy śrubami.
  8. Dokończ projekt – przetrzyj ławkę papierem ściernym, aby usunąć ostrygi i wygładzić powierzchnię, a następnie pomaluj ławkę na wybrany kolor lub pokryj ją lakierem.

Twoja ławka z palet jest gotowa! Możesz ją postawić w ogrodzie lub na tarasie i cieszyć się swoim projektem DIY.

Podobne artykuły