Pozwalasz psu lizać się po twarzy albo po twarzach dzieci? Zobacz dlaczego tego nie wolno robić!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-10-25

lizanie-psa-po-twarzy

Jeśli pozwalasz na to by pies lizał Twoją twarz lub twarz dzieci to powinnaś przeczytać ten artykuł. Może prowadzić to do bardzo niemiłych konsekwencji.

  1. Psy liżą by okazać uczucia.
  2. Ślina psa zawiera m.in. bakterie E.Coli
  3. Ślina psa może doprowadzić do infekcji grzybiczych

To mit, że ślina psa przyśpiesza gojenie i jest czystsza od naszej

Dzieje się tak dlatego, że lizanie pobudza krążenie i szorstki język pozwala usunąć martwą tkankę. To nie są właściwości lecznice śliny. Za to w niej znajdziemy wiele innych rzeczy, które mogą narobić nam kłopotów.

Co zawiera ślina psa?

Znajdziemy w niej wiele bakterii m.in. bakterie E.Coli. Mogą powodować gorączkę czy wymioty. Jeśli dostaną się do układu moczowego mogą być przyczyną poważnej infekcji. U małych dzieci mogą powodować zapalenie opon mózgowych. Najczęściej jednak kończą się zatruciem pokarmowym.

Oprócz tego narażamy się na infekcje grzybicze czy zarażenie gronkowcem złocistym. Powoduje różne dolegliwości od czyraków po niebezpieczne wstrząsy toksyczne, które mogą zagrażać poważnie naszemu zdrowiu.

Dlatego lepiej nie pozwalajmy by psy lizały po twarzy nasze dzieci czy nas samych. Możemy Was jedynie uspokoić, że lizanie po skórze nie powinno przynieść żadnych problemów, ale po zabawie z psem warto umyć dzieciom ręce.

Źródło artykułu: http://healtheternally.com/1691/this-is-why-you-need-to-stop-letting-your-dog-lick-your-face/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły