Jak pozbyć się much

Porady Data publikacji: 09 listopada 2016

macros-1096712_960_720

Chcesz wiedzieć jak pozbyć się much z mieszkania? Muchy to bardzo irytujące owady i do tego bardzo nieczyste. Roznoszą wiele zarazków i siadają na rzeczach, które codziennie używamy. Nic więc dziwnego, że chcielibyście eksmitować je ze swojego mieszkania. Zwłaszcza wieczorem gdy położysz się spać, a mucha zacznie brzęczeć koło ucha jak tym powiedzonku.

  1. Jak pozbyć się much
  2. Jak wytępić muchy
  3. Jak odstraszyć muchy z naszego mieszkania

Istnieje kilka domowych sposobów, które ułatwią Ci pozbycie się much z domu. Jednak najważniejsze to pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że muchy nie będą interesować się akurat Twoim domem. Jak pewnie wiesz muchy lgną do gnijących owoców – jeśli są one na Twojej działce to z pewnością pojawią się na niej muchy, a wtedy znajdą już sobie jakieś otwarte okno.

To samo dotyczy warzyw i owoców, które trzymasz w kuchni. Gdy gniją zaczynają wabić muchy i te chętnie zaglądają w nasze pielesze aby pożywić się na gnijącym bananie. Dlatego pamiętaj o tym by dbać o czystość w domu, zwłaszcza w kuchni i regularnie wynosić odpady oraz usuwać gnijące owoce i warzywa.

Jak pozbyć się much?

Lep na muchy

To chyba najbardziej oczywiste wyjście i skuteczne. Wymaga jednak od nas nakładów finansowych bo musimy zaopatrzyć się w parę lepów i rozłożyć je w mieszkaniu. Skutecznie psują też one wystrój każdego mieszkania, nie są zbyt estetyczne, a umieszczenie ich w niedostępnych miejscach nie przyniesie efektu. Dlatego możecie też spróbować innych sposobów.

Pułapka na muchy

To zdecydowanie ciekawsze wyjście i dosyć proste do wykonania. Aby zrobić pułapkę na muchy będziemy potrzebować zgniłego owocu oraz butelki plastikowej. Robimy z niej bardzo prostą konstrukcję lejka, dzięki czemu mucha zwabiona zapachem bez problemu odnajdzie drogę do butelki, ale potem nie będzie potrafiła z niej wylecieć. Gdy zbierze się tam dużo much po prostu je wyrzucamy.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Teraz już wiesz jak pozbyć się much i jak skutecznie wytępić muchy w swoim domu. Dzięki temu wreszcie zaznasz spokoju :)

Podobne artykuły