Powszechnie mówi się, że te produkty tuczą. Jest to nieprawdą!

Zdrowie Data publikacji: 17 lipca 2016

Do wielu produktów przypięliśmy metkę „to tuczy” chociaż nie jest to do końca prawdą. Mit ten jest powtarzany wielokrotnie, przez co staje się prawdą i już bardzo mocno został wryty w naszą podświadomość.

Czekolada

2016-07-17_115409

To dotyczy tylko naturalnej ciemnej czekolady (biała i czekolada mleczna naprawdę tuczą). Czekolada gorzka ma dobry wpływ na organizm i zawiera wiele przeciwutleniaczy. Jest też w większości zrobiona z naturalnego kakao. Dlatego możemy ją spożywać podczas diety – oczywiście w rozsądnych ilościach, bo w dużych ilościach to nawet jedząc jabłka przytyjemy :)

Chleb

2016-07-17_115432

Chleb zawiera błonnik i węglowodany. Jest więc potrzebny organizmowi, błonnik spożywany w odpowiednich ilościach przyśpiesza metabolizm. Oczywiście dużo zdrowiej jest jeść chleb pełnoziarnisty, ale nie odmawiajmy sobie całkowicie chleba.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły