Powrót do obostrzeń! Zobacz jakie ograniczenia wchodzą w życie.

Lifestyle Data publikacji: 17 marca 2021

Duży wzrost zachorowań spowodował decyzję powrotu do mocniejszych obostrzeń. Praktycznie w całym kraju sytuacja na tyle się pogarsza, że średnia dla całego kraju wynosi 47,9%. Dlatego decyzje o restrykcjach będą miały charakter ogólnopolski – informuje Adam Niedzielski. Nowe obostrzenia obowiązują w skali całego kraju od 20 marca do 9 kwietnia.

Źródło: Kancelaria Premiera

Powrót do nauki zdalnej w klasach I-III

Klasy 1-3 wracają do formuły nauki zdalnej, dlatego uczniowie pozostaną w domu. Na najbliższe trzy tygodnie do 9 kwietnia wprowadzona została nauka zdalna – informuje Adam Niedzielski. Po Wielkanocy będą podejmowane decyzje o powrocie do kształcenia hybrydowego w klasach 1-3.

Co z przedszkolami – zapytał jeden z dziennikarzy. Adam Niedzielski poinformował, że na razie nie wprowadza się tam obostrzeń. Przedszkola cały czas funkcjonują, tak samo żłobki.

Inne obostrzenia

Obostrzenia, które wcześniej wprowadzone były tylko do niektórych województw teraz zostają rozciągnięte na cały kraj.

  1. Zamknięte hotele (z wyjątkami)
  2. Ograniczenie działalności galerii handlowych
  3. Zamknięte kina, teatry, muzea, galerie sztuki, kasyna
  4. Zamknięte baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe

Wchodzą one w życie od 20 marca i będą obowiązywać do 9 kwietnia.

Źródło: Kancelaria Premiera

Apel do pracodawców

Adam Niedzielski wystosował apel do pracodawców, aby w miarę możliwości przejść na pracę zdalną. Musimy wrócić do tego co robiliśmy poprzedniej wiosny. Ważne jest ograniczenie mobilności, a jednocześnie roznoszenia się wirusa. Praca zdalna w tym pomoże.

Podobne artykuły