Kilka powodów, dla których powinnaś jeść więcej ciemnej czekolady

Zdrowie Data publikacji: 28 października 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Ciemna czekolada to źródło zdrowia i to potwierdzone badaniami. Jest nie tylko smaczna, ale pozytywnie wpływa na nasz organizm (zwłaszcza po pięćdziesiątce). Dlatego zobacz dlaczego warto włączyć ciemną czekoladę do swojej diety.

  1. Ciemna czekolada chroni przed udarem mózgu
  2. Zmniejsza ryzyko zawału serca
  3. Dostarcza cennych składników odżywczych

1. Pomaga w myśleniu

Ciemna czekolada zawiera pirazynę. Jest to środek, który działa pobudzająco na nasz mózgu i poprawia koncentrację. Jedzenie ciemnej czekolady jest wskazane podczas wysiłku umysłowego. Wystarczy parę kostek dziennie.

2. Dodaje energii

Ciemna czekolada co cenne źródło węglowodanów, magnezu, potasu i żelaza. To chyba najlepsze z naturalnych i smacznych źródeł energii. Czekolada potrafi postawić na nogi.

3. Wzmacnia nasze serce

Czekolada potrafi chronić przed zawałem. Zawarte w niej są polifenole, które obniżają ciśnienie krwi. Jeśli spożywamy ją regularnie możemy obniżyć ryzyko nawet o 50%!

4. Obniża cholesterol

Ciemna czekolada potrafi obniżać poziom złego cholesterolu. To wpływa na ochronę naszego serca przed takimi chorobami jak zawał.

5. Zawiera antyoksydanty

Antyoksydanty to związki chemiczne, które hamują reakcje utleniania w organizmie. Potrafią powstrzymać proces powstawania wolnych rodników.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły