Porządek nie jedno ma imię – czyli jak zachować porządek w kuchni

Kuchnia Data publikacji: 09 lutego 2016

Kuchnia jest miejscem szczególnym w każdym domu. To tu przygotowuje się posiłki i najczęściej – właśnie tu je spożywa. Pomijając sam proces przygotowania jedzenia, utrzymanie porządku w kuchni pozostaje bardzo ważną kwestią. Co zrobić, by mieć ten porządek na co dzień?

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Po pierwsze – dobrze zorganizujmy swoją przestrzeń. Niech każdy z niezbędnych w codziennym użytkowaniu przedmiotów, ma swoje stałe miejsce. Właśnie po to kuchnię wyposażono w wiele szufladek i szafek.

Po drugie – nie zostawiajmy po sobie bałaganu. Co innego bowiem oznacza zlew zastawiony brudnymi naczyniami, a co innego – brudne naczynia porozstawiane po całym kuchennym blacie.

Po trzecie – mobilizujmy się, by jak najmniej brudzić i na bieżąco sprzątać. I co ważne – na bieżąco usuwać trudne zabrudzenia – przy kuchence, zlewie, lodówce, na stole.

Po czwarte – korzystajmy z mądrości naszych mam i babć. Nie ma to jak domowe porady. Sprawdzone, rzetelne, życiowe – a szeroki ich przegląd prezentują lifehacki – poradniki ułatwiające codzienne życie. Nie tylko to w kuchni.

Podobne artykuły