Porady, które pomogą Ci w utrzymaniu perfekcyjnego porządku

Porady Data publikacji: 19 lutego 2016 / Aktualizacja: 2017-01-28

Jak odnowić zniszczony drewniany stół

Bez-nazwy-1

Pół szklanki octu i pół szklanki oliwy mogą przywrócić dawny wygląd stołowi. Wystarczy je wymieszać, a następnie za pomocą szmatki dokładnie wetrzeć ją w drewno. Zadrapania i wytarcia znikną. Czasem kurację trzeba powtórzyć.

Wybielanie pościeli

Bez-nazwy-1

Oto przepis na prostą miksturę, dzięki której wybielisz pościel. Weź szklankę proszku do prania, dodaj do niej jedną rozdrobnioną tabletkę do zmywarki oraz szklankę wybielacza. Jeśli masz boraks, dodaj również szklankę boraksu, żeby efekt był lepszy. Teraz wszystko wymieszaj i wsyp do gorącej wody, a w niej zanurz pościel. Potem możesz ją normalnie wyprać, efekt będzie oszałamiający :) Radzimy dobrze wypłukać.

Czyszczenie słuchawki prysznicowej

Bez-nazwy-1

Wlej do woreczka plastikowego octu, a następnie załóż go na słuchawkę i zawiąż na całą noc. Rano zdejmij woreczek, słuchawka będzie jak nowa :)

Czyszczenie grzyba i pleśni w łazience

Bez-nazwy-1

Ich wyczyszczenie nie wiele da i szybko powrócą. Grzyby odnowią się w tym samym miejscu, chyba, że je wybijemy. Do tego idealnie nada się wybielacz lub coś co posiada chlor. Wystarczy dobrze spryskać to miejsce wybielaczem, a następnie umyć gąbką. Pamiętaj by ją wyrzucić żeby nie przenosić grzyba w inne miejsca.

Podobne artykuły