Pomysły na wykorzystanie olejku waniliowego w domu

Porady Data publikacji: 08 maja 2015 / Aktualizacja: 2023-03-15

Olejek waniliowy to wspaniały składnik, który może być wykorzystany na wiele sposobów w domu. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie olejku waniliowego:

  1. Aromatyzacja pomieszczeń – olejek waniliowy może być dodany do dyfuzora lub atomizera, aby w naturalny sposób aromatyzować pomieszczenia.
  2. Wzbogacanie napojów – dodanie kilku kropel olejku waniliowego do herbaty, kawy lub gorącej czekolady wzbogaca ich smak i aromat.
  3. Dodatek do deserów – olejek waniliowy może być dodany do ciast, muffinek, lodów, omletów czy gofrów, aby wzbogacić ich smak i aromat.
  4. Kosmetyki DIY – olejek waniliowy może być dodany do domowych kosmetyków, takich jak balsamy do ciała, kremy nawilżające czy szampony, aby nadać im słodki i delikatny zapach.
  5. Środki czystości – olejek waniliowy może być dodany do płynów do mycia naczyń, płynów do czyszczenia powierzchni, a nawet do proszków do prania, aby nadać im przyjemny zapach.
  6. Wyrób mydła – dodanie olejku waniliowego do mydła wytwarzanego w domu, doda mu słodkiego zapachu, który będzie działał relaksująco.

Podobne artykuły