Pomysły na ukrycie zapasowego klucza

Porady Data publikacji: 17 czerwca 2016

Trzymanie klucza zapasowego od domu wewnątrz nie ma najmniejszego sensu. No bo jak się po niego dostaniecie gdy zgubicie klucze? Trzymanie go na zewnątrz natomiast wiąże się z ryzykiem, że ktoś go znajdzie i bez problemu dostanie się do naszego mieszkania. Dlatego warto wykorzystać tych kilka trików :)

Panele ścienne

Jeśli macie na domu panele ścienne z PVC to są one dość elastyczne, a dodatkowo na łączeniu ich powstaje mała szpara. Zawiąż żyłkę wędkarską na kluczyku i wepchnij go w tą szparę tak by kawałek żyłki wystawał. Tylko ty będziesz wiedzieć aby ją pociągnąć i dobrać się do klucza. Jeśli do tego masz podwójne drzwi np. w przedsionku to schowaj tam klucz tylko do pierwszych drzwi, a drugi klucz ukryj wewnątrz pomieszczenia przechodniego.

2016-06-17_182737

Pod tablicą rejestracyjną

Jeśli masz tablice rejestracyjne przykręcone na śrubki to użyj klucza jako podkładki i przykręć tablicę przez dziurkę od klucza. Dzięki temu będziesz zawsze mieć go przy sobie :)

2016-06-17_182944

Miejsce, które tylko ty znasz

Wybierz jakieś miejsce, do którego nikt nie będzie zaglądał. Np. jedno z drzew na obrzeżach posesji. Żadnej złodziej nie będzie przeszukiwał krzaków z nadzieją, że schowaliście tam klucze. Jednak gdy będziecie ich potrzebować tylko wy będziecie wiedzieć gdzie on się znajduje.

2016-06-17_183118

Wentylacja

Jeśli masz kominy wentylacyjne to możesz w ich obudowach ukryć klucz.

2016-06-17_183233

Termometr

Możesz też wykorzystać elementy na zewnątrz takie jak termometr i pod nim przykleić klucz. Ale może to być też jakaś lampa, doniczka czy cokolwiek w co da się włożyć klucz aby nie był widoczny na pierwszy rzut oka. Dobrze jednak aby nie znajdował się blisko drzwi bo może zwracać uwagę.

2016-06-17_183339

Zaufana osoba

Albo po prostu zostaw go u zaufanej osoby z rodziny lub przyjaciela. Gdy będziesz potrzebować klucza będziesz wtedy mogła go odebrać. Ta osoba nawet może nie wiedzieć, że tam jest klucz. Wystarczy przykleić go np. do książki i zostawić pod opiekę znajomemu :)

 

Podobne artykuły