Pomysły na nietopowe wykorzystanie soli

Porady Data publikacji: 10 kwietnia 2016

To jeden z produktów, który każda z nas posiada w swojej kuchni. Dzisiaj pokażemy Wam jak zastosować sól w nietypowy, ale zarazem praktyczny sposób!

sól

Sól do prania

Sól idealnie nadaje się do prania. Garść soli, którą dodamy do krochmalu doda pranym rzeczom świeżości. Sól również idealnie nadaje się do płukania firan, wystarczy wyprane firany namoczyć przez 15 minut w roztworze wody i soli (1,5 łyżki na litr wody). Po tym czasie płuczemy je a firanki będą bielsze i do tego będą bardzo ładnie błyszczały. Do tego łatwiej wypierzecie białe koszulki jeśli przed praniem wymoczycie je w wodzie z solą.

Sól na brzydkie zapachy

Zmagasz się z nieprzyjemnymi zapachami? Może się to zdarzyć np. po krojeniu warzyw czy oprawianiu ryby. Wtedy wystarczy wytrzeć ręce solą i umyć pod wodą używając mydła. Zapach zniknie! Zostaw również trochę soli wysypanej na talerzyku w łazience, będzie pochłaniać brzydkie zapachy i pochłaniać wilgoć.

Sól do mycia okien

Ten trik sprawdzi się zwłaszcza zimą. Wtedy do ciepłej wody dodaj 4 łyżki soli na każdy litr. Dzięki temu woda nie będzie zamarzać, łatwiej będzie nam umyć okna i usunąć smugi. W ten sposób również możesz być szyby w samochodzie podczas zimy.

Sól do piekarnika

Jeśli podczas pieczenia mięsa tłuszcz nakapie do piekarnika zasyp go solą, dzięki temu możemy dalej piec, a tłuszcz się nie przypali. Po pieczeniu usuwamy sól, która wchłonie tłuszcz. Dużo łatwiej zbierzemy również rozbite jajko jeśli posypiemy je solą.

Sól i sorbet

Dzięki soli bardzo szybko zrobimy pyszny sorbet na gorące dni z dowolnego ulubionego soku. Zobacz na filmiku jak to zrobić. To bardzo proste :)

 

Podobne artykuły