Pomysłowe zastosowania fusów po kawie, o których nie miałaś pojęcia

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-07-31 / Aktualizacja: 2017-07-08

Miniaturka-Facebook

Fusy po kawie mają wiele praktycznych zastosowań. Dzisiaj poznacie kilka z nich. Na drugi raz gdy będziecie parzyć sobie kawę, nie wyrzucajcie fusów :)

Fusy po kawie chłoną zapachy

Fusy po kawie wysusz w piekarniku. Następnie możesz je wykorzystać jako pochłaniacz brzydkich zapachów. Można je postawić na talerzyku w lodówce. Fusami możesz pozbyć się brzydkiego zapachu z butów. Wystarczy, że zawiniesz kilka łyżeczek w papier, gazę, materiał i włożysz do butów. Takie kawowe paczuszki możesz włożyć również do szaf i szafek, aby pochłaniały zapachy.

Fusy do drewna

Zalane wodą fusy do kawy to stary babciny sposób na pielęgnację drewnianych mebli i parkietów. Papką z wody i fusów przetrzyj meble lub podłogę, potem starannie odkurz i twoje meble będą wyglądały znacznie lepiej.

Fusy do czyszczenia rąk

Umycie rąk fusami po kawie pomoże usunąć z dłoni nieprzyjemne zapachy (ryba, cebula). Dodatkowo taki zabieg działa jak peeling wygładzając skórę dłoni.

Fusy jako nawóz do roślin

Fusy zarówno po kawie jak i herbacie nadają się na naturalny nawóz do roślin doniczkowych i tych w ogrodzie. Te z kawy są bogate w potrzebny roślinom azot. Zobacz więcej naturalnych nawozów do roślin doniczkowych.

Peeling z fusów po kawie

Zamiast kupować kosmetyki dlaczego nie zrobić ich samemu? Zmieszaj fusy z dowolnym olejkiem (może być oliwa z oliwek lub oliwka dla dzieci). Mieszaninę wcieraj w ciało, a następnie spłucz.

Fusy po kawie przeciw pchłom

Po kąpieli w szamponie przeciw pchłom warto natrzeć sierść psa wodą z fusami. Po takim ataku te owady nie mają szans.

Fusy po kawie przeciw mrówkom

W ogrodzie zadomowiły się mrówki? Fusy z kawy i z tym sobie poradzą. Wystarczy miejsca, w których spacerują mrówki posypać fusami z kawy.

Podobne artykuły