Regularne pomijanie śniadania może być powodem rozwoju choroby

Zdrowie Data publikacji: 04 kwietnia 2019

Znam wiele osób, które nie jadają śniadań chociaż doskonale zdają sobie sprawę z tego, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Okazuje się, że pomijanie tego posiłku może mieć bardzo duży wpływ na nasze zdrowie.

Pomijanie śniadania szkodzi zdrowiu

W 2018 r. w  The Journal of Nutrition z American Society for Nutrition opublikowano informacje o tym, że pomijanie śniadania tylko raz w tygodniu zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 o 6 procent. Jeśli robimy to regularnie ryzyko to wzrasta do 55 procent. Informacje te pochodzą z analizuj 6 niezależnych badań, w których wzięło udział ponad 90 tysięcy osób.

Źródło artykułu: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/familyhealth/regularnie-nie-jesz-%C5%9Bniada%C5%84-mo%C5%BCe-rozwin%C4%85%C4%87-si%C4%99-u-ciebie-powa%C5%BCna-choroba/ar-BBVtMCm

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły