Policja ma nowy sposób na mierzenie prędkości. Uważaj na to jadąc na wakacje!

Motoryzacja Data publikacji: 14 sierpnia 2018

Policja ma nowy bat na kierowców, który nazywa się kaskadowym pomiarem prędkości. Wykonuje się go z nieoznakowanych radiowozów, warto przypomnieć, że policja posiada nowe BMW. Można też spotkać Fordy Focus i Fiaty Bravo.

Kaskadowy pomiar prędkości

Na czym polega kaskadowy pomiar prędkości? Przyjmijmy sytuację, że zauważamy nieoznakowany radiowóz. Zwalniamy więc, ale następnie znów przyśpieszamy gdy zniknie nam z oczu. Takie działanie ma wyeliminować ten typ pomiaru prędkości. Policjanci będą bowiem obecni w różnych miejscach danego odcinka. Dlatego bardzo łatwo jest wpaść na kolejny patrol. Kaskad na jednej trasie może być bowiem kilka. Warto zaznaczyć, że pojazdy mierzą prędkość kierowców jadących w dwóch kierunkach.

Zobacz również – 8 trików, które pomogą Ci zaoszczędzić na benzynie

Bezpieczny sierpień 2018

Warto również pamiętać o tym, że od 14 do 16 sierpnia potrwa akcja bezpieczny sierpień 2018. Będzie się to wiązało ze wzmożonymi kontrolami na drodze. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu i zadbać o swoje życie oraz portfel.

Źródło artykułu: https://moto.wp.pl/nowy-sposob-policji-na-pomiar-predkosci-nie-przyspieszaj-po-minieciu-radiowozu-6283940220524673a

Podobne artykuły