Polerujemy aluminiowe felgi

Motoryzacja Porady Data publikacji: 13 listopada 2015

na-zime-felgi-stalowe-czy-aluminiowe_14452,14452_1

Piękne i błyszczące felgi w naszym samochodzie od razu polepszą jego wygląd. Nie potrzeba wcale pomocy specjalistów, aby zadbać o ich wygląd. Można to zrobić bezproblemowo samodzielnie i niewielkim kosztem.

  • Pierwszym krokiem jest odkręcenie kół z naszego samochodu. Następnie zdejmij z felg opony.
  • Jeżeli masz dostęp do myjki ciśnieniowej, umyj za jej pomocą felgi. Jeżeli nie masz takiej możliwości, poproś o to wulkanizatora. Myjka ciśnieniowa poradzi sobie z zalegającym brudem i szybciej, i skuteczniej.
  • Na alufelgach osadza się trudny do usunięcia nalot z klocków hamulcowych. Aby go usunąć, można wymoczyć felgi w wodzie z detergentami, ale znacznie lepiej jest posłużyć się specjalnym preparatem do czyszczenia felg. Na rynku znajduje się wiele preparatów tego typu, w postaci sprayów, żeli, czy piany.
  • Felg nie czyść niczym, co może je porysować. Najlepiej użyć do tego celu szczotki o dosyć miękkim włosiu. Nie powinna być jednak wyjątkowo miękka, ponieważ czyszczenie będzie nieskuteczne.
  • Kiedy felgi są już zupełnie czyste, możesz przystąpić najbardziej żmudnego etapu całej operacji, mianowicie: usuwania lakieru z felg. Istnieją gotowe preparaty przeznaczone do tej czynności. Możesz też posłużyć się papierem ściernym, stopniowo zwiększając jego ziarnistość. Wybór należy do Ciebie, jednak ta druga metoda będzie znacznie bardziej pracochłonna. Z drugiej strony, wybierając środek do usuwania lakieru z felg, musisz się liczyć z tym, że może być potrzebne kilka prób, bo po jednym nałożeniu preparatu lakier może nie odejść w całości.
  • Teraz możesz wreszcie przystąpić do polerowania. Oznacza to znowu zabawę z papierem ściernym, tym razem zaczynając o większej ziarnistości.
  • Na felgi nałóż pastę polerską do metalu i poleruj wiertarką z końcówką do polerowania, na niskich obrotach, bardzo delikatnie przyciskając.
  • Umyj felgi, by nie zostały zacieki. Pamiętaj, że taka felga nie jest chroniona przez warstwę lakieru i należy o nią bardzo dbać, myjąc kilka razy w tygodniu. Najlepiej też zamień je przed zimą na stalowe, gdyż sól błyskawicznie zrujnuje gołe alufelgi i pokryją się one rdzą szybciej, niż myślisz.

Podobne artykuły