Pokrój cytrynę na 4 części i połóż koło łóżka. Zastanawiasz się dlaczego?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-12-13

place-3-lemons-cut-on-your-nightstand-this-trick-will-change-your-life-forever-believe-it-or-not

Cytryny mają wiele właściwości.  Nie raz o nich pisaliśmy podając 5 właściwości cytryny, których wcześniej nie widzieliście. Tym razem powiemy Wam dlaczego warto położyć pociętą na 4 części cytrynę koło łóżka.

Cytryna jest bogatym źródłem Witaminy C, B6 oraz A. Znajdziemy w niej również witaminę E, wapń, żelazo, potas, magnez, cynk i fosfor. Położenie jej koło swojego łóżka podczas gdy my będziemy spać ma wiele cennych właściwości, z których warto skorzystać.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Oczyszczanie powietrza

Do tego najlepiej nadaje się cytryna, która nie jest zbyt dojrzała. Wystarczy pokroić ją na cztery części i położyć na talerzyku obok łóżka. Potem obsypujemy ją solą i zostawiamy na całą noc obok łóżka.

Oczyszcza to powietrze w sypialni, nadaje świeżego aromatu, który dobrze wpływa na nasz sen. Pamiętaj tylko by rano ja wyrzucić do śmieci.

Ułatwia koncentrację

Jeśli Twoja praca polega na wysiłku umysłowym to taka aromaterapia podczas nocy pomoże Ci być bardziej produktywnym. Aromat cytryny poprawia naszą koncentrację oraz nadaje świeżości umysłu. Możesz ją trzymać nawet  w miejscu, w którym pracujesz aby czuć się świeżej i mniej zmęczonym.

agriculture-1846358_960_720

Rozjaśnij paznokcie

Jeśli masz słabe paznokcie, które szybko się łamią to wykorzystaj cytrynę aby je wzmocnić. Wystarczy wycisnąć świeży sok z cytryny. Wymieszaj jedną łyżkę soku z trzema łyżkami oliwy z oliwek i wmasuj ten środek w swoje paznokcie.

Zmniejsza ciśnienie krwi

Wymieszaj sok z jednej cytryny z letnią wodą i wypij rano przed śniadaniem. Oczyścisz swój organizm oraz przyśpieszysz metabolizm. Dzięki temu szybciej schudniesz i obniżysz ciśnienie krwi. Będziesz czuć się po prostu lepiej i wzmocnisz przy okazji swoją odporność.

Sposób na łupież

Wystarczy wypłukać włosy sokiem z cytryny jeśli masz problem z łupieżem. Po paru kuracjach łupież zniknie. To dlatego, że cytryna ma działanie przeciwzapalne i dobrze wpływa na skórę głowy.

Zmiękcza skórę

Możesz zmiękczyć skórę np. na piętach czy łokciach. Wystarczy po prostu smarować ją codziennie za pomocą soku z cytryny.

Podobne artykuły