Podzieliła się na Facebooku zdjęciem paznokcia. Okazało się, że ma raka!

Zdrowie Data publikacji: 01 października 2019

Podzieliła się na Facebooku zdjęciem paznokcia i nie spodziewała się tego, co później się stanie. Jej paznokieć wyglądał dziwnie, był skierowany w dół. Postanowiła więc udostępnić jego zdjęcie na swojej tablicy i zapytać czy ktoś się z czymś takim spotkał.

Jean Taylor, która pochodzi z Wielkiej Brytanii . Po wrzuceniu zdjęcia na tablicę dowiedziała się, że najlepiej będzie jeśli uda się do lekarza. Tam pobrano jej dwa razy krew, zrobiono rentgen klatki piersiowej i tomografię. Dokonano kolejnych badań i okazało się, że rak zaatakował oba płuca kobieta. Dowiedziała się również, że zakrzywione paznokcie często towarzyszą chorobie płuc i serca. Medyczny termin na to zjawisko to palce pałeczkowate. Wcześniej Taylor o tym nie wiedziała.

Podzieliła się tym postem na Wigan Today aby pomóc innym osobom na wczesnym etapie nowotworów. Być może dzięki temu ktoś szybciej zdiagnozuje swoją chorobę i będzie w stanie z nią wygrać. To pokazuje nam jednak nie tylko, że warto dzielić się informacjami i pytać, ale w momencie gdy coś dzieje się z naszym ciałem, a my nie wiemy co, warto udać się w tej sprawie do lekarza!

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły