Pij tak przygotowaną kawę, a zwiększysz swój metabolizm

Kategoria: Zdrowie
Data publikacji: 2018-12-18

Jeśli mówimy o kawie, które ma pomóc w utracie kilogramów z pewnością większości z Was kojarzy się to z bulletproof coffee. Ten przepis jednak większość z nas już zna, sami o nim pisaliśmy kilka razy. Dlatego dzisiaj spróbujemy czegoś całkowicie nowego, czego zapewne jeszcze nie próbowaliście. Będzie to kawa z herbatą Matcha.

Czym jest herbata Matcha

Matcha to japońska sproszkowana zielona herbata. Tak naprawdę do Japonii trafiła ona z Chin za pośrednictwem buddyjskich mnichów. Wykorzystuje się ją podczas ceremonii picia herbaty czy jako dodatek do dań. My dzisiaj wykorzystamy ją jako sposób na schudnięcie.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Matcha zawiera bardzo dużą ilość antyoksydantów, ma ich więcej niż znana z nich tradycyjna zielona herbata. Porównuje się, że jedna filiżanka matchy równa się 10 filiżankom zwykłej zielonej herbaty. Do tego oczyszcza ona organizm z toksyn i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, a według niektórych potrafi przyśpieszyć ten proces nawet czterokrotnie. Herbata ta będzie droższa niż zwykłe herbata, na to musicie się przygotować. 100g herbaty kosztuje ok. 70 zł. Pamiętajcie by nie kupować jej w torebkach tylko sypką w proszku!

Składniki

  • 1 filiżanka kawy z ekspresu lub parzonej
  • 1,5 łyżeczki matchy
  • szczypta cynamonu

Kawę możecie przyrządzić na dwa sposoby. Raz to zaparzenie kawy i dodanie do niej matchy i odrobiny cynamonu. Ja polecam Wam jednak inny sposób. Przygotujcie sobie ilość kawy mielonej na jedną filiżankę, dodajcie matchę i szczyptę cynamonu. Taką mieszankę zalejcie i zaparzcie, a następnie wypijcie. Jeśli chcecie ją dosłodzić najlepiej jest to zrobić za pomocą miodu, ale dopiero gdy temperatura spadnie poniżej 40 stopni Celsjusza.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły