Piękne stopy domowymi sposobami

dlonie-i-stopy2

Coś co uwielbiam nie tylko w wypiekach, ale również w przepisach na różnego rodzaju maseczki, to cynamon. Do przygotowania kąpieli cynamonowej, będziemy potrzebować: 7 szklanek wody, 3 szklanki mleka, 8 łyżek oliwy z oliwek i 3 łyżeczki cynamonu. Całość podgrzewamy na małym ogniu do 5 min. Stopy moczymy ok. 10 min, po czym przemywamy letnią wodą.

Do kolejnej kąpieli potrzebne będą 4 łyżki siemienia lnianego oraz garść świeżych liści mięty. Zalewamy wszystko 2 litrami wody, po czym zagotowujemy. Odstawiamy na 20 min, a następnie dolewamy gorącej wody, w takiej ilości, aby było naszym stopom przyjemnie siedzieć w takiej kąpieli :)

Jeśli masz problem z potliwością stóp, ten przepis jest naprawdę godny wypróbowania. 2 łyżki szałwii zalewamy 2 litrami gorącej przegotowanej wody. Jak napar przestygnie z gorącego na ciepły i będzie można spokojnie w nim moczyć stopy, to właśnie to robimy i trzymamy aż do całkowitego wystygnięcia.

Teraz coś dla odprężenia, które każdemu się należy :) Podgrzewamy 3 szklanki mleka i rozpuszczamy w nim 3 łyżki miodu. Do miski, w której będziemy moczyć stopy wlewamy gorącą wodę (tak aby przykryła stopy) i rozpuszczamy w niej łyżeczkę sody oczyszczonej i 2 łyżki soli morskiej. Mleko z miodem wlewamy do wody (upewnij się że miód jest dobrze rozpuszczony i wymieszany), wszystko razem mieszamy i kąpiel gotowa. Gwarantuję, że każdy kto wypróbuje ten przepis, będzie chciał go powtórzyć :)

Skomentuj

Piękne stopy domowymi sposobami