Pewna mama wykonała eksperyment aby pokazać nam skutki połknięcia baterii przez dziecko. Zobacz to i chroń swoje dzieci!

Parenting Data publikacji: 17 września 2016

Bateria nie musi być duża. Może to być mała bateria od zegarka, która mieści się na czubku naszego palca. Skutki jej połknięcia mogą być jednak tragiczne. Pewna mama postanowiła wykonać eksperyment aby uświadomić nam jak jest to groźne i bardzo dobrze, bo naprawdę daje to do myślenia.

button-batteries

Połknięcie baterii może spowodować zgon dziecka i wcale nie trzeba wiele czasu. Wystarczy kilka godzin, a my o tym wcale możemy nie wiedzieć. Dlatego Sheena Briones-Villanueva umieściła na swoim Cacebooku zdjęcie kiełbasy, do której włożyła baterię.

228

Zobacz co stało się z kiełbasą, w której bateria była zaledwie 2 godziny i 45 minut. Wygląda to makabrycznie i coś podobnego stało by się z ciałem dziecka.

Children's toys on a white background it is isolated

Dziecko teraz cały czas ma styczność z bateriami. Posiada wiele zabawek zasilanych na baterie. Każda z nich powinna być odpowiednio zabezpieczona. Jeśli zgubisz śrubkę od klapki na baterie postaraj się znaleźć inną lub nie dawaj już tej zabawki dziecku. Do tragedii nie trzeba wiele, a wystarczy chwila nieuwagi. O połknięciu małej baterii dziecko może nam nawet nie powiedzieć lub po prostu nie będzie w stanie, a my tego nawet nie zauważymy.

Jeśli kupujemy dziecku zabawkę lub dostaje je od kogoś zawsze sprawdźmy czy bateria jest dostatecznie zabezpieczona i nie wpadnie w ręce dziecka.

Źródło artykułu: viral4real.com/netizen-shows-how-a-small-button-battery-can-kill-your-children/

Podobne artykuły