Pensja minimalna 2018 – ILE NA RĘKĘ? NETTO.

Lifestyle Data publikacji: 02 grudnia 2017

Pensja minimalna w 2018 roku to temat, który interesuje wiele osób. Ile tak naprawdę dostaniemy na rękę w 2018 roku?

Pensja minimalna 2018

Jestem zwolenniczką coraz wyższej pensji minimalnej. Czas abyśmy zarabiali więcej i mogli na więcej sobie pozwolić. Eurostat porównał prace minimalne w 2017 roku.

 

Jak widać daleko nam jeszcze do czołówki Europy, a różnice z krajami biedniejszymi, które zamykają stawkę, a nami nie są wcale tak duże. Dlatego uważam, że nie można cieszyć się z połowy tabeli gdy tak naprawdę czołówka prześciga nas o dwie lub nawet trzy długości.

Płaca minimalna w Polsce w 2018 roku

Dlatego też cieszą mnie wszelkie doniesienia o wzroście płacy minimalnej. Gdy będziemy mieć więcej pieniędzy będziemy mogli je inwestować lub wydawać na dobra, które będą rozpędzać gospodarkę. W 2018 roku minimalne wynagrodzenie wyniesie 2100 zł brutto. Oznacza to, że godzina naszej pracy wzrośnie na wartości z 13 do 13,7 zł.

Na rękę wychodzi nam 1530 zł netto po odciągnięciu składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe, fundusz pracy, FGŚP. Oznacza to, że pracodawca będzie musiał przeznaczyć na nas 2 532, 81 zł netto.

Dlatego jestem również zwolenniczką obniżenia kosztów pracy tak by jak najwięcej z tej kwoty trafiało do nas. Przy kwocie 2100 zł brutto moglibyśmy dostać tak naprawdę 400 zł miesięcznie więcej. To duży zastrzyk pieniędzy, który pozwala je zainwestować w inne dobra. A Co wy uważacie?

 

Podobne artykuły