6 listopada 2014

Peeling żurawinowo-cytrynowy – całkowicie naturalny i nawet możesz go zjeść!

Warto dbać o naszą skórę. Dzięki temu będzie wyglądała lepiej i dłużej pozostanie młoda. Jednym ze sposobów jest używanie peelingu. Nie tylko usunie on martwy naskórek i oczyści skórę, ale również odżywi ją. Wszystko dzięki naturalnym składnikom, które zawiera nasz peeling.

Jednym z głównych składników jest żurawina, dzięki której wzmocnimy skórę. Jest ona bowiem źródłem polifenoli i tanin. Oprócz tego jest bogata w witaminę C, do tego dojdzie też cytryna. Witamina C to natomiast antyoksydant, czyli coś co hamuje procesy starzenia się. Miód i oliwa, które znajdują się w przepisie odżywiają skórę i nawilżają. Mamy również płatki owsiane, które stanowią warstwę ścierną, ale są one również kosmetykiem. Nie tylko wygładzają skórę, ale też opóźniają starzenie się skóry.

Składniki

  • 1/2 szklanki płatków owsianych
  • 3 łyżki oliwy
  • 1 łyżka organicznego miodu
  • 2 łyżki soku z cytryny
  • 2/3 szklanki żurawiny

Przygotowanie peelingu jest dość proste. Po prostu wszystkie składniki należy umieścić w blenderze i zmiksować, ale niezbyt mocno. Tak by składniki się wymieszały i rozdrobniły. Peeling będzie dość suchy, dlatego wejdź pod prysznic. Namocz ciało i teraz mokrą ręką weź trochę peelingu i wmasuj w ciało.