Pamiętaj o maseczce w aucie. Policja będzie baczniej kontrolować.

Zdrowie Data publikacji: 01 maja 2020

W czasie majówki na ulicach pojawi się więcej Policjantów. Wzmożone kontrole trwają już od 30 kwietnia i potrwają do 3 maja. Policja będzie sprawdzać również to czy stosujemy się do obowiązku zakrywania ust i nosa podczas podróży samochodem.

Kiedy trzeba nosić maseczkę w aucie?

Maseczkę w samochodzie należy nosić wtedy gdy jadą jednym pojazdem obce sobie osoby. Jeśli są to osoby, które zamieszkują wspólne gospodarstwo domowe to w takiej sytuacji maseczki nie trzeba mieć. Maseczek nie muszą nosić też dzieci do lat czterech.

Jakiej wysokości mandat za brak maseczki w samochodzie możemy dostać? Może kosztować nas to 500 zł, a kara administracyjna jeśli policjant zdecyduje się o nią wywnioskować, może wynosić od 5 do 30 tys złotych.

Pamiętajmy o tym, że zakrycie ust i nosa nie musi wyłącznie odbywać się przez noszenie maseczki. Może to być też część ubioru np. szalik, albo przyłbica, co potwierdził ostatnio Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły