Ozdoby na Boże Narodzenie – ZRÓB TO SAM

Dekoracje DIY Data publikacji: 23 listopada 2018

Pomysły na ozdoby na Boże Narodzenie – ZRÓB TO SAM

Ozdoby bożonarodzeniowe mogą być przeróżne, ale najwięcej radości dają te, które zrobi się samodzielnie. Dlatego dzisiaj przygotowaliśmy dla Was trochę pomysłów na ozdoby na Boże Narodzenie – zrób to sam. To proste i tanie w wykonaniu świąteczne dekoracje, które wykonasz samodzielnie bez angażowania wielkiej ilości czasu czy potrzeby specjalnych umiejętności. Naprawdę są dość proste i wszyscy sobie z tym poradzą. Pomyślcie za to jak przytulnie będzie wyglądał Wasz dom i niepowtarzalnie! To przecież nie kolejna ozdoba kupiona w Ikea czy Pepco, którą każdy może mieć w domu.

Choineczki z filcu

Aby wykonać takie choinki nie musisz mieć specjalnych umiejętności. Przygotowałam dla Was mały szablon, który możesz pobrać tutaj i wydrukować. Po wydrukowaniu wystarczy go wyciąć i odrysować na filcu. Dzięki temu będziecie mieć dwie identyczne choinki. Brzegi wystarczy zszyć, w środku umieścić watę i zrobić zawieszkę. Teraz mogą one być zawieszone na oknie, barierce schodów czy choince. Pełny poradnik zrobienia tej choinki znajdziesz tutaj.

Choinki z szyszek

Musicie przyznać, że wyglądają one bardzo fajnie :) A wykonanie jest naprawdę proste. Wystarczy trochę farby, świecidełek do dekoracji i kleju na gorąco. Cały poradnik znajdziecie tutaj i na pewno z łatwością wykonacie takie szyszki :)

Bałwanki z elektronicznych podgrzewaczy

Z pewnością widzieliście w sklepie podgrzewacze na baterie. Ostatnio chyba widziałam je w Pepco. Możesz z nich zrobić bardzo fajną dekorację na święta w postaci bałwanków :) Pełny poradnik znajdziecie tutaj.

Bałwanki ze skapretki

Poradnik jak je wykonać znajdziesz tutaj. To bardzo fajna dekoracja, która na pewno spodoba się dzieciom bo będzie dla nich również maskotką :)

Kartka na Boże Narodzenie

Poradnik jak zrobić taką kartkę na Boże Narodzenie znajdziesz tutaj. Na pewno będzie ona bardzo miłym upominkiem, który dzieci mogą dać dziadkom. Możesz im pomóc w wykonaniu zewnętrznej strony, a środek niech wypełnią swoimi rysunkami i życzeniami :)

Stroik świąteczny

Kolejny pomysł, który dla Was mamy to świąteczny stroik w drewnianej skrzynce. Naprawdę stylowy i wprowadza miłą świąteczną atmosferę. Sposób jego wykonania możecie zobaczyć tutaj. Nie jest to trudne.

Śnieżna kula

Zobacz jak ze słoika zrobić śnieżną kulę. Możesz w środku umieścić dowolny element np. ulubiony samochodzik dziecka :) Poradnik jak ją zrobić znajdziesz tutaj.

Zimowy lampion

Bardzo spodobał mi się ten pomysł przerobienia popularnego lampionu na zimową scenerię. Naprawdę super to wygląda.

Świecznik z lampki do wina

To ostatni już pomysł i chyba jeden z najprostszych do wykonania :)

Podobne artykuły