Oto szybki i prosty sposób na oczyszczenie nosa. Musisz go znać!

Zdrowie Data publikacji: 24 października 2016

Mamy porę roku gdzie katary i przeziębienia to częsty problem. Nic wtedy nie denerwuje tak mocno jak zapchany nos. Jest jednak bardzo prosty i skuteczny sposób na oczyszczenie nosa, który da Ci szybką ulgę.

fot. good.is

fot. good.is

Jak odetkać zatkany nos?

Całość zobaczycie na filmiku na końcu tego artykułu. Tam dokładnie dowiecie się co zrobić. Zaczynamy od dociskania języka do podniebienia i jednocześnie dociskaniu miejsca na czole pomiędzy brwiami – tuż nad nosem. Czynność powtarzaj przez 20 sekund.

Możesz też spróbować drugiego sposobu. Zatkaj nos i odchyl głowę do tyłu. Wytrzymaj najdłużej jak się da, a następnie zaczerpnij dużego wdechu. Akurat mam katar i miałam okazję to przetestować, naprawdę działa :)

Jak jeszcze można oczyścić nos?

Możesz wziąć kąpiel albo prysznic. Ciepła woda i unosząca się para pomagają rozrzedzić zawartość blokującą nasz nos. Wtedy o wiele łatwiej go wydmuchamy.

Podobny efekt uzyskamy pijąc ciepłą herbatę z imbirem, cytryną i miodem.

Pamiętaj również o tym by powietrze w domu nie było zbyt suche. Wilgotność powietrza powinna wynosić mniej więcej od 40 do 60 procent.

Spożywaj też większe ilości czosnku, możesz go dodawać do potraw. Działa jak naturalny antybiotyk i pomaga pozbyć się problemu.

Jeśli masz w domu inhalator zrób sobie inhalację z wody morskiej. Świetnie udrażnia zatoki i pozwala pozbyć się nadmiaru wydzieliny.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły