19 lutego 2015

Orzechy – wspaniały produkt spalający tłuszcz

Orzechy pomogą Ci schudnąć

Osoby, które walczą z nadwagą, zazwyczaj od orzechów trzymają się z daleka. To błąd, ponieważ orzechy (włoskie, nerkowce, migdały itp.) są sprzymierzeńcem w walce z tłuszczem brzusznym.

Wystarczy zjeść garstkę dziennie, aby dostarczyć organizmowi niezbędną dla zdrowia dawkę nienasyconych kwasów tłuszczowych. Te z kolei regulują przemianę materii, obniżają poziom cholesterolu i ograniczają odkładanie się tłuszczu w komórkach.

Warto pamiętać, że orzechy zawierają białko, które jest niezbędne do zbudowania masy mięśniowej. Poza tym w orzechach znajduje się wiele cennych witamin oraz minerałów, bez których organizm nie może funkcjonować prawidłowo. Unikajmy jednak orzechów prażonych, w czekoladzie, miodzie, posypce itp.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.