Ograniczenia w sklepach wrócą, nie zrobimy też wesela?

Zdrowie Data publikacji: 15 października 2020

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzisiaj statystyki zakażeń. Potwierdzono 8099 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Codziennie liczba ta rośnie. Jeśli padnie kolejny rekord – nowe obostrzenia mogą zacząć działać – informuje money.pl.

W sklepach znowu pojawią się limity

Jednym z pomysłów, do jakich dotarł money.pl jest ograniczenie w sklepach. Miałby znowu obowiązywać limit klientów i oczywiście godziny dla seniorów.

Nie zrobimy już wesel?

Rządzący mocno zastanawiają się również nad weselami i mówi się nawet o całkowitym zakazie ich organizowania, tak samo jak innych imprez rodzinnych. Jest to jednak dość rygorystyczne rozwiązanie, które jak mówi money.pl „nie spotkało się z jednoznacznym poparciem”. Możliwe jednak, że liczba gości znów zostanie obcięta. Według Głównego Inspektora Sanitarnego, mogliby to być maksymalnie 30 osób.

Kiedy dowiemy się jakie ograniczenia wejdą w życie? Wszelkie decyzje na ten temat podejmowane będą w ostatniej chwili na podstawie aktualnych statystyk zakażeń.

Można jednak spodziewać się tego, że skoro mimo żółtej strefy w całym kraju i czerwonych stref, liczba zakażeń dalej rośnie, będzie konieczne podjęcie kolejnych kroków.

Co ze szkołami?

Tutaj raczej unika się całkowitego zamknięcia szkół. Starsze dzieci mogą uczyć się zdalnie. Problem jednak powstaje w przypadku młodszych dzieci, które nie mogą same zostać w domu i potrzebują opiekuna. To problem dla pracodawców – rodzice pójdą bowiem na zwolnienia. I dla budżetu, który będzie znów musiał wypłacać im pieniądze.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły