Odśwież zapach w lodówce

Porady Data publikacji: 17 maja 2014 / Aktualizacja: 2021-02-02

Brzydki zapach w lodówce? To może zdarzyć się każdemu. Coś się rozleje, coś zepsuje. Nieprzyjemne zapachy wydobywające się z lodówki nie są niczym dziwnym, chociaż łatwo jest im zapobiec, to mimo wszystko po prostu się to zdarza.

Nie jest to co prawda częste bo niska temperatura sprawia, że żywność nie zaczyna szybko wydzielać nieprzyjemny zapach. Przez niektórych jest ona nawet nazywana zimnym śmietnikiem, bo często niektóre produkty spożywcze mogą leżeć w niej długo, psuć się, ale jednocześnie nie śmierdzieć.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki? Jest kilka sposobów. Oczywiście w pierwszej kolejności musimy usunąć źródło nieprzyjemnego zapachu. Umyć półkę, na której rozlał się sos lub wyrzucić produkty, które zepsuły się i zaczęły brzydko pachnieć.

Następnie przechodzimy do odświeżenia zapachu w lodówce. Jednym ze sposobów jest użycie aromatu do ciast.

Aromat waniliowy do odświeżenia lodówki

Przygotuj sobie talerzyk z sodą oczyszczoną, która doskonale pochłania nieprzyjemne zapachy, a następnie zakropl ją olejkiem do ciast np. o zapachu waniliowym.

Dzięki temu zyskasz pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów do lodówki i odświeżacz powietrza w jednym. Wypróbuj ten trik jeśli zdarzy Ci się problem brzydkiego zapachu z lodówki.

Podobne artykuły