Od poniedziałku wchodzą zmiany w prawie, które ułatwią Ci życie!

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-12-20

Tomasz Palak – radca prawny i autor prawnik.blog opisał na Facebooku zmiany w prawie, które wchodzą w życie od poniedziałku. Co takiego się zmienia i dlaczego ułatwi nam to życie?

Możliwość rozwiązania umowy na telefon lub przez e-mail

Koniec z drukowaniem i wypełnianiem wniosków o rozwiązanie umowy. Nie musimy też umawiać się w punktach obsługi. Wystarczy, że zadzwonimy lub wyślemy maila, aby rozwiązać umowę z operatorem.

Obowiązek informacyjny o przedłużeniu się umowy

Umowa sama przechodzi na czas nieokreślony lub sama się przedłuża – któż z nas tego nie zna. Operator teraz będzie miał obowiązek nas o tym poinformować maksymalnie na 30 dni przed. Koniec więc z przedłużaniem umów bez naszej wiedzy.

Przy okazji, operator musi poczyć nas o tym jak rozwiązać umowę i podać stawki, które będą nas obowiązywały jeśli zdecydujemy się jej nie rozwiązać.

Zmiana operatora ze stałym dostępem do usługi

Jeśli zamierzamy zmienić operatora, stary musi oferować nam usługę tak długo, aż nowy będzie w stanieją zapewnić. Dlatego nie będzie sytuacji, że zmieniając operatora nagle zostajemy przez jakiś czas bez dostępu do usługi bo stary już jej świadczyć nie chce, a nowy jeszcze nie może.

Informowanie o dobrych ofertach

Operator będzie miał obowiązek informowania nas o atrakcyjnych ofertach, które są lepsze od tych obecnych, z których korzystamy. Dzięki temu unikniemy ich przegapienia, jeśli możemy z niej skorzystać.

Zmiany te z pewnością wyjdą nam na dobre jako konsumentom.

Od poniedziałku fajne zmiany w prawie: 1. Możliwość rozwiązania umowy na telefon przez maila. Bez papierologii i wizyt w…

Opublikowany przez Tomasza Palaka Sobota, 19 grudnia 2020

Podobne artykuły