7 stycznia 2021

Od 8 stycznia skierowania tylko elektroniczne!

Od 8 stycznia wszyscy pacjenci będą otrzymywać skierowania na leczenie tylko w formie elektronicznej. To jedne z kolejnych kroków, który ma wprowadzić cyfryzację do opieki zdrowotnej.

Skierowanie elektroniczne

Lekarz skierowanie wystawi przez specjalny system. Podczas rejestracji u lekarza ze skierowania będziemy musieli jedynie podać numer PESEL i 4 cyfrowy kod, który otrzymamy.

Skierowania będą zapisane na Internetowym Koncie Pacjenta (pacjent.gov.pl). Takiego skierowania nie da się zgubić, nie będzie również problemów z czytelnością. Ma to ułatwić obsługę takich dokumentów. Cała procedura od otrzymania skierowania będzie działa się elektronicznie.

Należy pamiętać o tym, że po dokonaniu zapisu do placówki skierowanie zostanie automatyczne przypisane do placówki. Nie będzie więc już możliwości zapisania się do kilku placówek na podstawie jednego skierowania, jak można było to robić na skierowaniach papierowych. Ma to przyczynić się do zmniejszenia kolejek w placówkach.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.