Od 12 lutego zmiany w obostrzeniach. Zobaczcie co się zmienia!

Lifestyle Data publikacji: 05 lutego 2021

Od 12 lutego w życie wejdą zmiany w obostrzeniach. Jak poinformował Premier Mateusz Morawiecki – w połowie lutego otwartych zostanie część miejsc, które do tej pory były niedostępne.

Jakie zmiany od 12 lutego?

Wprowadzone zmiany w obostrzeniach mają charakter warunkowy. Oznacza to, że po dwóch tygodniach od wprowadzenia nowych zasad nastąpi sprawdzenie, jak przełożyły się one na zdrowie i bezpieczeństwo Polaków.

Warunkowe otwarcie na dwa tygodnie oznacza więc, że po tym czasie jeśli rozluźnienie obostrzeń będzie miało negatywny wpływ na nowe zakażenia, mogą zostać te obiekty ponownie zamknięte.

Ponownie otwarte hotele, kina i teatry

Otwarte zostaną hotele. Będzie obowiązywał tutaj jednak limit do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Posiłki będą mogły być serwowane jedynie do pokoju.

Oprócz tego otwarte zostaną również kina i teatry. Te także będą mogły wypełnić jedynie 50% dostępnych miejsc. Będzie również obowiązywać tutaj zakrywanie ust i nosa.

Otwarcie sportu

Wirus rozprzestrzenia się najłatwiej w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczona zostanie teraz aktywność na terenach otwartych – tłumaczy Premier. Będzie możliwy sport amatorski na świeżym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego np. na boiskach czy kortach. Otwarte zostaną także stoki narciarskie.

W reżimie sanitarnym zostaną również otwarte baseny. Aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness pozostają zamknięte. Niedozwolone będą również zajęcia w zamkniętych pomieszczeniach i z udziałem publiczności.

Podobne artykuły