Ocet jabłkowy na problemy ze skórą

Uroda Data publikacji: 12 lipca 2016

Jeśli masz problemy skórne związane z wypryskami to musisz koniecznie wypróbować ocet jabłkowy jako domowy środek kosmetyczny dla skóry. Jeśli masz już problemy ze skórą często zdarza się, że kremy czy maści jeszcze bardziej ją podrażniają. Wtedy sprawdzają się naturalne sposoby!

bed53ccaeeb70fe962ea7834f8590ed3

Właściwości pH (współczynnik podobny do ludzkiej skóry), naturalne kwasy – to wszystko sprawia, że ocet jabłkowy jest świetnym środkiem regenerującym naszą skórę. Świetnie nadaje się na skórę suchą, zwłaszcza z łuszczycą i swędzeniem. Potrafi zminimalizować objawy i działa jak naturalny tonik. Ale może pomóc przy innych problemach takich jak wypryski.

Ocet jabłkowy na trądzik

Kwas jabłkowy jest naturalnym środkiem dezynfekującym, który oczyści skórę. Zabija bakterie, które są przyczyną wyprysków. Możesz go zatem stosować jako tonik i przemywać octem np. twarz. Tylko musisz pamiętać, aby potem zmyć ją wodą :)

Ocet posiada też właściwości ściągające co przyczynia się do zamknięcia porów, czyli wszystko czego spodziewamy się po domowym toniku bo oczywiście też zabija bakterie.

Przebarwienia skóry

Ocet jabłkowy zawiera alfa-hydroksykwasy, które mają działanie „złuszczające”. Pomagają pozbyć się starego martwego naskórka, dlatego mogą pomóc w wybielaniu przebarwień na skórze – zwłaszcza starczych.

Na oparzenia po opalaniu

Jeśli spalisz się od słońca również możesz wykorzystać ocet jabłkowy. Idealnie łagodzi ból i zmniejsza podrażnienie. Posmaruj skórę octem, a pieczenie minie :)  Powtarzaj zabieg kiedy będzie to potrzebne.

Źródło artykułu: http://beauty.remedydaily.com/2016/05/06/effects-of-apple-cider-vinegar-on-skin/

Podobne artykuły