Ocet jabłkowy i pomysłowe zastosowania

Porady Data publikacji: 26 czerwca 2016 / Aktualizacja: 2018-07-04

Miniaturka-Facebook

Ocet jabłkowy jest świetnym dietetycznym dodatkiem do kuchni np. sałatek. Posiada również wiele ciekawych i pomysłowych zastosowań, które możesz wykorzystań na co dzień. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka najbardziej interesujących i praktycznych.

Sposób na zgagę

Zgaga to poważny problem, który towarzyszy często tłustym posiłkom. Jeśli chcesz uchronić się przed tym problemem wcale nie musisz kupować drogich leków, wystarczy łyżka octu jabłkowego zaraz po posiłku. Pamiętajcie tylko, że sposób ten jest niezalecany dla osób, które mają wrzody na żołądku.

Skóra po goleniu

To pomysł zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Gdy okolisz się czujesz niemiłe szczypanie. Zamiast kremu czy wody po goleniu możesz użyć octu jabłkowego. Jest naprawdę skuteczny i oczywiście dużo tańszy, a  dodatkowo możesz go rozcieńczyć wodą.

Dieta

Ocet jabłkowy jest świetnym wspomagaczem odchudzania dlatego warto go wprowadzić do posiłków. Kwas octowy hamuje łaknienie i zmniejsza retencję wody. Możesz go używać jako sosu do sałatek, lub po prosty wypić go ze szklanką wody przed posiłkiem. Ocet jabłkowy przyśpiesza też metabolizm.

Sposób na poparzenia słoneczne

Jeśli spalisz skórę podczas opalania to nic tak dobrze nie złagodzi bólu jak nasmarowanie skóry octem jabłkowym. Musisz to wypróbować!

Idealne włosy

Jeśli chcesz aby włosy były lśniące to wypłucz je przed kąpielą w szklance octu. Wystarczy robić to dwa razy tygodniowo aby efekt utrzymał się na stałe.

Zapalenie stawów

Dodaj do kąpieli szklankę octu jabłkowego jeśli masz problem z zapalenie stawów.

Ukąszenia owadów

Jeśli ugryzie cię komar lub inny brzydal to posmaruj to miejsce octem jabłkowym. Złagodzi to swędzenie i odkazi ranę.

Środek czyszczący

Ocet jabłkowy wymieszany z wodą (szklanka na 3,5l wody) idealnie sprawdza się jako środek do czyszczenia np. podłóg czy wybierania mebli. Jeśli wymieszasz go w proporcjach 1:1 z wodą zyskasz genialny i tani płyn do mycia szyb :) Do tego pół szklanki octu dodane do prania zmiękcza pranie i usuwa dużo plam np. z potu czy krwi.

Podobne artykuły