Ocet do sprzątania w domu

Porady Data publikacji: 05 stycznia 2015 / Aktualizacja: 2021-12-29

Zwykły biały ocet, który posiadacie w swojej kuchni może okazać się przydatny podczas sprzątania. Dzisiaj podpowiemy Wam, jak możecie go wykorzystać.

Sposób na pleśń

Biały ocet to skuteczny sposób do walki z pleśnią w mieszkaniu. Możemy przygotować roztwór wody i octu wykonany z równych proporcji, a następnie przelać do butelki z atomizerem.

Następnie spryskaj tym roztworem ogniska pleśni i grzyba w swoim domu. Odczekaj kilka minut, a potem zetrzyj go ściereczką. Zawsze rób to w gumowych rękawiczkach, a ściereczkę wyrzuć do śmieci po użyciu. Pamiętaj, że zarodniki pleśni i grzybów możesz przenieść na inne powierzchnie. Dlatego materiały wykorzystane podczas ich czyszczenia należy traktować jako jednorazowe.

Rozwiąż problem kamienia

Biały ocet przydatny jest również w usuwaniu osadów z kamienia. Skuteczna do jego usuwania jest pasta, którą możemy wykonać po zmieszaniu sody oczyszczonej oraz octu. Wystarczy z tych dwóch składników stworzyć pastę, a następnie nałożyć ją na powierzchnię pokrytą kamieniem.

Pastę pozostaw na tej powierzchni przez 15 minut, a następnie wytrzyj ją używając ciepłej wody. Po wyszorowaniu ślad po kamieniu zniknie.

Podobne artykuły