Jak obrócić ekran na monitorze

Technologie Data publikacji: 2016-11-15 / Aktualizacja: 2020-04-28

2016-11-15_224100

Jak obrócić ekran na monitorze? Obrót ekranu to problem, który czasami nam się zdarza. Ekran sam się przestawia o 90 lub 180 stopni. Nie da się oczywiście tak pracować, a naprawa tej sytuacji jest bardzo prosta.

Jak obrócić ekran – skróty klawiaturowe

Zastanawiasz się jak obrócić ekran? To proste, jest skrót klawiaturowy, który zmienia orientację ekranu w Windows. Możemy go przypadkiem wcisnąć i wtedy ekran nam się obróci. Aby go ponownie przywrócić do odpowiedniej pozycji wystarczy wykorzystać jeszcze raz ten sam skrót na klawiaturze.

Wciskamy  Ctrl + lewy Alt + strzałkę, w kierunku w którym chcemy obrócić ekran. Teraz ekran powinien wrócić do swojej pierwotnej pozycji. Ten skrót działa w Windows 7.

Jak obrócić ekran w Windows 8, Windows 10?

Wciśnij prawy przycisk myszy na pulpicie i wybierz opcję Rozdzielczość ekranu. Twoim oczom ukaże się okienko i dostępne ekrany, z których korzystasz. Może być ich oczywiście kilka. Teraz musimy przejść do pola Orientacja i wybrać jedną z opcji, która naprawi problem.

2016-11-15_224610

Teraz już będziecie wiedzieć jak obrócić ekran na komputerze. Najpierw spróbujcie wykorzystać skrót do obracania ekranu, a gdy nie zadziała spróbujcie w ustawieniach systemowych. Obracanie ekranu to częsty biurowy żart, który robi się nowym pracownikom. Teraz nie będzie Ci on już straszny :)

Podobne artykuły