Objawy problemów z hormonami. Możesz je mieć, a nawet o tym nie wiedzieć!

Zdrowie Data publikacji: 01 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Wiele kobiet może mieć zaburzenia hormonalne i nawet o tym nie wiedzieć. Przyczyn może być wiele, ale warto znać objawy, które powinny nas zaniepokoić.

  1. Wiele kobiet ma problemy z hormonami i nawet o tym nie wie
  2. Najczęstsze objawy problemów hormonalnych
  3. Jak zidentyfikować problemy hormonalne u kobiet

Zmęczenie

Nieustanne zmęczenie jest jednym z objawów nieprawidłowej gospodarki hormonalnej naszego organizmu. Jeśli ciągle czujesz się zmęczona i to bez znaczącego powodu to może być problem z hormonem tarczycy.

Trądzik

2016-11-01_222330

Trądzik zwłaszcza u osób dorosłych to coś dziwnego. Jest to głównie powód hormonów, a nie naszej celi. Hormon zwany androgenem powoduje nadprodukcję łoju.

Wahania nastroju

Estrogen to hormon, który może wpływać na nasze zachowanie i nagłe zmiany nastroju.

Niepohamowany apetyt

Zbyt duży apetyt to objaw spadku poziomu estrogenu w naszym organizmie. Bezpośrednio wpływa on na nasz apetyt i sprawia, że nie czujemy się syte.

Suchość pochwy

To kolejny objaw niskiego poziomu estrogenu, na który powinnyście zwrócić uwagę.

Problemy z zasypianiem

2016-11-01_222439

Kładziesz się do łóżka i przewracasz z boku na bok nie mogą usnąć? Może to być również częste budzenie się podczas nocy. To może być objaw niskiego poziomu progesteronu.

Nieregularne miesiączki

Zawsze w tym przypadku powinnyśmy skontaktować się z ginekologiem. Może to być problem z estrogenem lub progesteronem. W każdym razie wymaga to konsultacji lekarskiej.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły