Nowy przepis na wodę odchudzającą — jabłko, cynamon i cytryna!

Zdrowie Data publikacji: 21 października 2016 / Aktualizacja: 2024-04-29

Chcielibyśmy przedstawić Wam doskonały przepis na wodę wspomagającą odchudzanie. Jest to całkiem nowy przepis, którego jeszcze u nas nie było.

Chociaż woda jest bardzo skuteczna, to jak pewnie wiecie samo jej picie, nie zdziała cudów i oprócz tego oczywiście musimy przejść na dietę redukcyjną. Jest jednak bardzo dobrym dodatkiem, który przyśpieszy efekty, co jeszcze bardziej Was zmotywuje. Dlatego zachęcam Was do dodania jej do swojej diety.

Dlaczego warto pić wodę z cynamonem, jabłkiem i cytryną

Posiada ona wiele korzyści, jest pełna antyoksydantów. Cytryna, jabłko i cynamon chronią przed szkodami oksydacyjnymi, które powodują wolne rodniki. Oczywiście ma bardzo mało kalorii i tłuszczu. To zasada, którą możesz zapamiętać — produkty pełne antyoksydantów są dietetyczne.

Stany zapalne to kolejne działanie tej wody. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym woda ta idealnie przeciwdziała stanom zapalnym. Do tego poprawia retencję wody w naszym organizmie, a cynamon przyśpiesza nasz metabolizm. Cytryna i jabłko dostarczają nam za to potrzebnych witamin oraz minerałów.

Dzięki pobudzeniu metabolizmu woda ta pozwala nam skuteczniej spalać tłuszcz. Przy okazji oczyszcza nasz organizm. Jej działanie jest dosyć mocne, ale trzeba co najmniej dwóch tygodni codziennego jej picia, aby na stałe poczuć jej właściwości.

Składniki

  • 1 litr wody
  • 2 zielone jabłka
  • 1 laska cynamonu
  • sok z jednej cytryny

Przygotowanie

Zaczynamy od wyciśnięcia soku z cytryny i dodania go do litra filtrowanej wody. Jabłka myje i kroimy w plasterki razem ze skórką. Dodajemy je do wody i wrzucamy jedną laskę cynamonu.

Wodę odkładamy do lodówki na noc i dopiero następnego dnia jest gotowa do picia. Pijemy szklankę wody przed obiadem oraz szklankę przed kolacją każdego dnia. Wypróbujcie jej działanie i powiedzcie w komentarzach, jak się po niej czujecie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły